Bilenková - Vacenovská 4:0Čeští stolní tenisté na OH ve dvouhře končí, Vacenovská zvládla jen vstup

Iveta Vacenovská prohrála v druhém kole olympijského turnaje v stolním tenisu s Ukrajinkou Teťjanou Bilenkovou 0:4 na sety. Pro české reprezentanty tím soutěže v Riu de Janeiro skončily, zbylí tři vypadli už v prvním kole.

Česká stolní tenistka Iveta Vacenovská.

Třicetiletá Vacenovská zvládla první kolo hladce, jako 65. hráčka světového žebříčku potvrdila roli favoritky a Kolumbijku Lady Ruanovou porazila 4:0. Žádnou další sadu už ale v Riu nepřidala. Proti Bilenkové, jež je v pořadí ITTF o 16 míst výš a na úvod turnaje měla volný los, k tomu měla blízko až za stavu 0:3, ale nakonec maratonský set ztratila po nevyužitých setbolech v poměru 15:17. Předchozí sady prohrála 9:11, 8:11 a 3:11.

Vyřazením ve druhém kole Vacenovská nedosáhla na své olympijské maximum, kterým byl postup do třetího kola před čtyřmi lety v Londýně.

Hned po prvních zápasech vypadli z turnaje zbylí tři čeští stolní tenisté. Debutantka Hana Matelová podlehla po boji 3:4 Číňance v kanadských barvách Zhang Mo. Zápasy s papírovými outsidery nezvládli Dmitrij Prokopcov a Lubomír Jančařík.