Světové federace nechtějí na OH Lebeděva, Zakarina a Zabelinskou

28. července 2016 18:12 - Moskva

Zápasnická federace UWW a cyklistická unie UCI potvrdily, že na olympijských hrách v Riu de Janeiro kvůli dopingu nesmějí startovat ruský zápasník Viktor Lebeděv a tři ruští cyklisté, mezi nimiž jsou podle všeho Ilnur Zakarin a Olga Zabelinská.

 

Peter Dejong, ČTK/AP

Speciální komise UWW doporučila, aby byl start pod pěti kruhy v Brazílii umožněn šestnácti z celkem sedmnáctky nominovaných ruských zápasníků. Zdůvodnila to tím, že těchto 16 závodníků bylo testováno akreditovanými laboratořemi mimo Rusko a nikdo z nich nebyl zmíněn ve zprávě, která naznačuje v zemi fungování státem řízeného dopingu.

Lebeděvovi nesmí v Riu startovat s ohledem na pozitivní dopingový test z roku 2006. V souladu s pravidlem, jež Rusům nastavil Mezinárodní olympijský výbor - na olympiádě se nesmí představit žádný ruský sportovec s dopingovým hříchem z minulosti.

UCI dnes potvrdila, že na start nepustí tři ruské cyklisty. Přestože nezveřejnila jejich jména, jde prakticky jistě o vítěze jedné z etap letošní Tour de France Zakarina, dvojnásobnou bronzovou medailistku z Londýna Zabelinskou a také Sergeje Šilova. Všichni pykali za užití nedovolených látek v minulosti.

Dalším třem ruským cyklistům hrozí vyřazení na doporučení Světové antidopingové agentury WADA kvůli dosud nedořešeným dopingovým případům. Povolení ke startu v Riu tak dostalo celkově 11 ruských cyklistů.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..