Rubriky:

Cyklistika

Osedlají speciální edici chameleona. Při zahřátí mění barvu, říká Vakoč

5. srpna 2016 23:22 - Rio de Janeiro

Národním parkem Grumari vede velká část sobotního závodu silničních cyklistů na hrách v Riu. Závodníci absolvují 40 kilometrů ve stoupáních, osm kilometrů po kostkách, nechybí rovinaté úseky na větru. Nového olympijského šampióna prostě určí proměnlivá trať, která prověří skutečnou sílu a univerzálnost jezdců. Mnozí pojedou na stejně proměnlivých kolech.

 

Facebook

Specialized totiž připravil pro olympijské hry v Riu speciální edici kol hodící se přesně do divoké brazilské krajiny. „Naše kolo je designově hodně vidět," vykládá s úsměvem Petr Vakoč, borec patřící do sestavy týmu Etixx Quick Step, která využívá služeb zmíněného dodavatele strojů. A tak stejně jako krajan Zdeněk Štybar pojede na výjimečném bicyklu.

„Kola jsou oranžová, ovšem jde o speciální lak. Při zahřátí nad pětadvacet stupňů mění barvy do žluta. Je to něco jako chameleon," vysvětluje s úsměvem Vakoč.

Už si vše živě otestoval přímo na závodním okruhu v Riu. „V pondělí bylo kolem pětadvaceti, takže kolo měnilo během tréninku barvu. Jak bylo veliké vedro, celé se zbarvilo do žluta," popisuje Vakoč. „Podle mého jde o velmi pěknou záležitost. Bohužel si kolo nemůžeme po olympiádě nechat. Jde o speciální edici, dostali jsme kola pouze na jeden den, pak poputují k dealerům," vykládá Vakoč.

Speciální stroje budou mít nejen ve velkém zastoupení jezdci pro silniční závod, ale i borci bojující o medaile při závodě horských kol. Na „chameleonovi" bude o obhajobu zlata usilovat český biker Jaroslav Kulhavý, stejný materiál dostane Peter Sagan, který výjimečně pro olympijský závod přesedne ze silničního speciálu na horské kolo.

ram (Rio de Janeiro), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..