USA - Španělsko 103:63Američanky v Riu zničily i favorita na medaili Španělsko

Americké basketbalistky nezaváhaly ani ve svém druhém vystoupení na olympijských hrách v Riu de Janeiro, když své možná největší soupeřky v boji o zlaté medaile Španělky přehrály jednoznačně 103:63.

Americké basketbalistky Breanna Stewartová (vlevo) a Elena Delleová v zápase se Španělskem.

Španělsku nepomohl ani dobrý výkon rozehrávačky Laii Palauové, která je klíčovou postavou českých mistryň USK Praha. Ta dala osm bodů. Druhá z opor USK Marta Xargayová se tentokrát na hřiště nedostala.

Američanky nastoupily do utkání ve velkém stylu a už v první čtvrtině získaly náskok 15 bodů. Španělsko mělo při absenci své zraněné hvězdy Sancho Lyttleové problémy hlavně s bráněním silných pivotek a na doskoku.

Ve druhé a třetí čtvrtině už sice úřadující vicemistryně světa dokázaly hrát s Američankami vyrovnanější partii, když zářila zejména Alba Torrensová, autorka 20 bodů, ale do utkání už se nevrátily. Naopak v závěrečné čtvrtině odpadly a hvězdy z WNBA dovedly zápas k jasnému vítězství v exhibičním tempu. Navázaly tak na výhru nad Senegalem o 65 bodů.

V týmu USA dalo hned devět hráček osm a více bodů. Nejvíce Diana Taurasiová, která si připsala 13 bodů.