USA - Srbsko 110:84Basketbalistky USA zničily i mistryně Evropy ze Srbska

Rio de Janeiro

Americké basketbalistky na olympijských hrách nezaváhaly ani v duelu s úřadujícími mistryněmi Evropy ze Srbska, které přehrály 110:84. Výraznou měrou se o to zasloužila Diana Taurasiová, která dala už za první poločas 22 ze svých 25 bodů včetně pěti trojek a zařídila rychlé výrazné vedení obhájkyň zlatých medailí.

Srbsku k lepšími výsledku nepomohl ani velmi dobrý výkon opory pražského USK Sonji Petrovičové. S ní na hřišti Srbsko prohrálo o jediný bod a Petrovičová za necelých 18 odehraných minut nasbírala 15 bodů. Byla tak spolu s Jelenou Milovanovičovou a Danielle Pageovou nejlepší střelkyní Srbska.

Z výhry se naopak radovaly další dvě opory českých mistryň z USK v dresu Španělska, které porazilo Čínu 89:68. Laia Palauová k tomu přispěla dvěma body a sedmi asistencemi, Marta Xargayová přidala devět bodů a tři asistence.

Zazářila však zejména Alba Torrensová, která se 32 body postarala o druhý nejlepší výkon dosavadního průběhu turnaje. K tomu přidala osm doskoků a čtyři asistence. Pouze Turkyně Lara Sandersová dala Japonsku ještě o čtyři body více.