Japonsko - Austrálie 86:92Basketbalistky Austrálie po velkém obratu porazily Japonsko

Basketbalistky Austrálie si v Riu de Janeiro navzdory šestnáctibodovému deficitu ve čtvrté čtvrtině utkání proti Japonsku udržely stoprocentní úspěšnost. Olympijské medailistky z posledních pěti her nakonec vyhrály čtvrtý duel v základní skupině 92:86 a udržely se v čele tabulky skupiny A.

Australanka Liz Cambageová (vlevo) a Japonky Maki Takadová (8) a Ramu Tokašikiová.

Japonky využily svou rychlost a atletické schopnosti k poločasovému vedení 50:48 a nadále si budovaly náskok až na 77:61 na začátku čtvrté části. Pak však nejlepší střelkyně zápasu Liz Cambageová zahájila obrat favoritek v zápase, který zakončily sérií 31:9.

Cambageová nastřílela v poslední čtvrtině 16 bodů, celkem jich dala 37 a připojila 10 asistencí. Australanky od roku 1996 kromě vždy zlatých Američanek prohrály pod pěti kruhy pouze s Francií.