Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Německá bouře utišila Copacabanu!

18. srpna 2016 16:56 - Rio

Měla to být velká brazilská party, návrat na ženský beachvolejbalový trůn po dvaceti letech. Jenže německé duo Laura Ludwigová a Kira Walkenhorstová nebylo s plány 11 000 domácích fanoušků srozuměno a finále proti duu Agatha, Barbara jasně ovládlo.

 

Adrees Latif, Reuters

Bouřící publikum nemohlo Němky rozhodit. „Věděly jsme, že bude hlasité, vždyť jsme si to vyzkoušely už v semifinále," připomínala Ludwigová, že nejprve se svou parťačkou vyřídily domácí naděje Larissu a Talitu a v boji o zlato nedaly šanci úřadujícím mistryním světa.

„Ale i my dostávaly z Německa zprávy, kolik lidí si dávalo na 4.30 budíček, aby náš zápas od pěti viděli," hlásila Ludwigová. Další skupinky německých fanoušků s nápisy Hamburg in Rio podle města, kde Němky hrají, byly přímo na tribunách stadiónu na pláži Copacabanu.

Můžou vládnout beachvolejbalu ještě několik let

V prvním setu nechaly Brazilky uhrát 18 bodů, ve druhém jen 14. Komplikací pro Němky nebyl ani zvedající se vichr coby předzvěst bouřky. „My se rozhodly, že uděláme vlastní bouři," smála se Ludwigová. „Ještě si pořádně neuvědomujeme, že stojíme na olympiádě na stupních a posloucháme hymnu. Nemám slov," soukala ze sebe.

V historii beachvolejbalových olympijských turnajů, která se píše od her v Atlantě 1996, žádné Evropanky nedosáhly na medaili. Jenže kontinentální šampiónky neměly v Riu konkurenci. V sedmi zápasech ztratily jediný set, ve vyřazovací části ani jeden. „Můžou vládnout beachvolejbalu ještě několik let. Z jejich hry se bude spousta týmů učit," tuší bývalý hráč Julius Brink, jenž před čtyřmi lety získal s Jonasem Reckermannem zlato v Londýně pod vedením Jürgen Wagnera, tedy stejného kouče, který trénuje Ludwigovou a Walkenhorstovou.

Bronz získaly Američanky April Rossová s Kerri Walshovou Jenningsovou, pro kterou to byla rekordní čtvrtá olympijská medaile.

sob (Rio de Janeiro), Sport.cz, Právo

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..