Rubriky:

Ostatní sporty

Whitlock znovu přepsal historii britské gymnastiky

15. srpna 2016 12:36 - Rio de Janeiro

Na loňském světovém šampionátu v Glasgowě se Max Whitlock stal prvním britským mistrem světa ve sportovní gymnastice. Domácí historii tradičního sportovního odvětví přepsal i v Riu, kde po bronzu ve víceboji dobyl v prostných pro svou zemi premiérové olympijské zlato. O chvíli později navíc v neděli triumfoval i na koni našíř.

 

Mike Blake, Reuters

"Ani jsem si pořádně neuvědomil, co se mi povedlo v prostných. Měl jsem před sebou ještě jednu disciplínu, takže jsem se musel jít rozcvičit a soustředit se na svůj výkon," prohlásil po dvojitém prvenství třiadvacetiletý rodák z Hemel Hempsteadu poblíž Londýna.

Historický večer pro Brity ještě umocnil druhým místem na koni našíř Louis Smith. "Bylo super vidět stoupat dvě naše vlajky, opravdu skvělý pocit," řekl Whitlock novinářům.

Po olympiádě si držitel dvou bronzů z londýnských her plánuje dát kratší pauzu, potom se opět vrátí k tréninku. Gymnastice se věnuje od sedmi let, v poslední době trénuje šestkrát týdně.

"Pořád je co se učit. Každý závod mě motivuje k tomu, abych se ještě více vrhnul do tréninku a naučil se něco nového," uvedl Whitlock, který lituje jediné věci. Kvůli svému zvyku nesledovat cvičení soupeřů přišel ve finále víceboje o vystoupení svého idolu a šampiona Koheie Učimury z Japonska.

ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..