Rubriky:

Ostatní

Živě

Rusku hrozí vyloučení i z paralympiády

22. července 2016 21:25 - Bonn

Ruským sportovcům hrozí vyloučení i z paralympijských her. Mezinárodní paralympijský výbor IPC dnes zahájil s Ruskem řízení o možné suspendaci. Důvodem je zejména pondělní zpráva nezávislé antidopingové komise WADA, podle které ruské úřady v posledních letech systematicky kryly doping svých sportovců, ale také doplňující informace od šéfa komise Richarda McLarena.

 

David J. Phillip, ČTK/AP

IPC uvedl na svém webu, že od McLarena obdržel jména handicapovaných sportovců, jichž se týká 35 případů pozitivních vzorků, které zmizely z moskevské laboratoře. K novým testům navíc IPC odeslal celkem 19 vzorků ze zimních paralympijských her v Soči, u nichž existuje podezření, že byly tehdy vyměněny.

"Zpráva odhalila nepředstavitelný rozsah institucionalizovaného dopingu v ruském sportu, řízeného z nejvyšších míst," uvedl předseda IPC Philip Craven.

Rozhodnutí o účasti Ruska na paralympiádě v Brazílii má být oznámeno v prvním srpnovém týdnu. Do 21 dnů bude možné se proti němu odvolat. Hry začnou v Riu 7. září. Již tuto neděli se očekává verdikt Mezinárodního olympijského výboru o účasti Ruska na srpnové olympiádě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..