Rubriky:

Ostatní

Záskok za Pelého. De Lima se o své roli při zahájení OH dozvěděl na poslední chvíli

7. srpna 2016 01:18 - Rio de Janeiro

Běžec Vanderlei de Lima se dozvěděl, že právě on zapálí olympijský oheň na závěr slavnostního zahajovacího ceremoniálu her v Riu de Janeiro, skutečně až na poslední chvíli. Když ho organizátoři hodinu předem oslovili, aby nahradil fotbalovou legendu Pelého, který se musel pocty vzdát kvůli zdraví, nic netušící De Lima již byl na stadiónu Maracaná.

 

Ruben Sprich, Reuters

I když média bývalého vytrvalce mezi kandidáty zmiňovala, De Lima s klíčovou rolí při zahájení olympiády vůbec nepočítal. "Dával jsem nějaké rozhovory pro brazilská i zahraniční média, v cizině tu myšlenku zmiňovali. Nikdy jsem si ale nemyslel, že by to mohlo být možné," citovala De Limu agentura Reuters.

"Dozvěděl jsem se o tom asi hodinu předtím, než k tomu (zapálení ohně) došlo. Už jsem byl na stadiónu," líčil hrdina olympijského maratónu v Aténách. De Lima v roce 2004 v Řecku běžel sedm kilometrů před cílem maratónu v čele, když se na něj vrhl pomatený bývalý irský kněz a srazil ho na zem. Brazilský vytrvalec se otřesený vrátil do závodu, ale vypadl z tempa  a nakonec skončil třetí.

De Lima si myslí, že zážitek z pátečního zahájení her v jeho hlavě přepíše hořkosladkou vzpomínku na závod v Aténách. "Vždyť mi na poslední chvíli řekli, ať nahradím Pelého! Takový emociální zážitek byl ještě lepší než ze zisku medaile. Mohl jsem to sdílet s celým národem, reprezentoval jsem každého z nich," řekl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..