Ting Ning - Li Siao-sia 4:3Stolní tenistka Ting Ning má po londýnském stříbru zlato z Ria

Rio de Janeiro

Finále olympijského turnaje stolních tenistek v Riu mělo stejné obsazení jako před čtyřmi lety v Londýně, tentokrát ale vyhrála Ting Ning. Nasazená jednička zvítězila nad obhájkyní titulu Li Siao-sia 4:3. Bronz získala Kim Song-ri z KLDR.

Ting Ning po proměněném mečbolu v olympijském finále.

Li Siao-sia na cestě do finále neztratila ani set, její soupeřka - a deblová partnerka - jen jeden. Úřadující mistryně světa Ting Ning vedla v boji o zlato 1:0 a 2:1, následující dvě sady ale vyhrála Li Siao-sia a ocitla se blízko dalšímu olympijskému triumfu.

Jenže šestadvacetiletá favoritka, která v londýnském finále podlehla 1:4, si tentokrát nenechala triumf sebrat. Šestý set vyhrála 11:7 a do sedmého vstoupila třemi body za sebou. Náskok pak vyhnala až na 9:4 a proměnila třetí mečbol.

Čínské hráčky vládnou dvouhře od roku 1988, kdy se stolní tenis dostal do olympijského programu. Vedle osmi zlatých mají i šest stříbrných medailí.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:
Stolní tenis:
Ženy - dvouhra:
Finále: Ting Ning (1-Čína) - Li Siao-sia (3-Čína) 4:3 (9, -5, 12, -9, -8, 7, 7),
o 3. místo: Kim Song-ri (KLDR) - Fukuharaová (6-Jap.) 4:1 (7, 7, 5, -12, 5).