Ostatní

Triatlon na OH vyhrála Jorgensenová před obhájkyní Spirigovou

20. srpna 2016 18:07 - Rio de Janeiro

Závod triatlonistek na olympijských hrách v Riu de Janeiro vyhrála Američanka Gwen Jorgensenová před obhájkyní zlaté medaile z Londýna Nicolou Spirigovou ze Švýcarska. Česká triatlonistka Vendula Frintová skončila na 27. místě.

Toby Melville, Reuters

Vítězka posledních dvou ročníků seriálu mistrovství světa Jorgensenová se Spirigovou se oddělily od zbytku pole už na prvních kilometrech závěrečné běžecké části. Američanka se soupeřce utrhla v posledním ze čtyř 2,5 kilometru dlouhých okruhů a do finiše dorazila o 40 vteřin před ní.

Hned za Spirigovou dobíhaly podél pláže Copacabana dvě britské reprezentantky, které předtím osamoceně spolupracovaly. Lépe načasovala finiš Vicky Hollandová a Non Stanfordovou za sebou nechala o tři vteřiny. Pátá závodnice byla až půl minuty za nimi.

Dvaatřicetiletá Frintová opustila vodu na 34. místě a do cyklistické části vyjela s mankem 21 vteřin. Na kole jí však unikla čelní skupina a na závěrečný desetikilometrový běh vyrážela Češka na 21. místě s více než tříminutovou ztrátou.

Rodačka z Náchoda nakonec při své třetí účasti pod pěti kruhy doběhla do cíle pět minut a 33 vteřin za vítězkou. V premiéře v roce 2008 v Pekingu dokončila závod na 23. příčce, svůj nejlepší výkon zaznamenala 15. místem v Londýně.