Rubriky:

Vodní sporty

Netradiční rituál. Plavec Condorelli si s otcem před závody ukazuje prostředníček

10. srpna 2016 21:31 - Rio de Janeiro

Netradičním gestem občas diváky zaujme či pobouří před svým startem kanadský plavec Santo Condorelli. Se svým otcem si pro štěstí již dlouhá léta vyměňují posunek se zdviženým prostředníčkem. Zvyk neopustili ani na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

 

David Gray, Reuters

Nezvyklá tradice podle Condorelliho otce Josepha trvá již od té doby, kdy nynější kanadský reprezentant soutěžil jako osmiletý se staršími dětmi. "Stalo se to takovým naším rituálem. V blocích ho to zcela jistě uklidňuje," řekl Joseph Condorelli novinářům v Riu.

Rituál přinesl jednadvacetiletému Kanaďanovi v minulosti potíže, na juniorském domácím šampionátu musel napsat omluvný dopis, když jeho gesto zachytily televizní kamery. V Riu tak zvolil metodu, že prostředníček neukazuje na natažené ruce. "Dám si při něm ruku na čelo, nechci lidi naštvat," uvedl.

Condorelli již pomohl kanadské štafetě k sedmému místu na trati 4x100 metrů volným způsobem, své gesto oprášil i v semifinále individuální stovky volně, kde mu pomohlo k dělené třetí příčce. Ověřit si funkčnost svého rituálu může dnes ve finále disciplíny.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..