Rubriky:

Vodní sporty

Suverénní čtyřkajak! A do finále dojeli i deblkanoisté. Šváb vypadl

19. srpna 2016 14:23 - Rio de Janeiro
(Aktualizováno: 19. srpna 2016 15:45)

Český čtyřkajak Jan Štěrba, Daniel Havel, Josef Dostál a Lukáš Trefil je na kilometru ve finále! Rozjížďku na OH v Riu vyhráli obhájci bronzových medailí z Londýna zcela suverénně, ostatní lodě musely do semifinále. Havel nastoupil i přes zdravotní trable. V sobotních bojích o medaile se představí i deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Třetí posádka z loňského mistrovství světa přes otazník nad momentální Havlovou výkonností druhé rozjížďce kralovala od startu do cíle. V polovině trati měli Češi náskok 2,65 sekundy na druhou Argentinu, který pak ještě zvýšili. I přes viditelné polevení v závěru nakonec projeli cílem s náskokem více než tří sekund. Ale to už se nikam nehnali ani soupeři.

"Domluvili jsme se, že vyzkoušíme jet rozjížďku naplno prvních šest set metrů, jestli má cenu jet o finále. Na šestistovce jsem se podívali, vedli jsem asi o loď, tak jsme se usnesli, že pojedeme do cíle dál. Povedl se nám start, ale i když to bylo takhle lehký, tak ve finále do toho budeme muset dát víc," řekl Dostál, který už má z Ria stříbro na singlkajaku.

Havel, který měl od středy střevní problémy a nemohl jet naplno závod deblkajaků, se cítil výrazně lépe. "Je to o dvě stě procent lepší. Konečně je všechno tak, jak má být se zdravím," uvedl Havel. "Pořád se ale cítil trochu slabší. "Ale důležitá je až sobota. Jsem rád, že se nám povedl postup a taktický boj. Díky tomu, že z nás soupeři mají pár let respekt, tak to zabalili dost rychle," řekl.

Deblkanoisté Radoň s Dvořákem k postupu do finále potřebovali dvě jízdy. Po čtvrtém místě v rozjížďce však v prvním semifinále neměli složitou úlohu. Ze čtyř lodí do bojů o medaile postoupily tři posádky, soupeři jim přitom byla i výkonnostně výrazně slabší mosambická dvojice Mussa Chamaune, Joaquim Lobo. Pátá deblkanoe z Londýna dojela druhá.

Neúspěchem skončila olympiáda pro kajakáře Filipa Švába, který dojel ve své rozjížďce na 200 metrů sedmý a do semifinále se nedostal. Na olympiádě tak při své premiéře soutěžil jen něco málo přes půl minuty. Dál šlo jen prvních pět, šestý muselo čekat, jestli nepostoupí s nejlepším časem. Třiatřicetiletý český reprezentant se stal jedním z šesti kajakářů, kteří se na vodě představili jen jednou.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..