Rubriky:

Atletika

Pistorius po úspěšném protestu může snít o olympijské medaili

9. srpna 2012 14:22 - Londýn

Jihoafrický běžec s protézami Oscar Pistorius bude mít šanci na zisk olympijské medaile ve štafetě na 4x400 metrů. Jihoafričané sice svůj dnešní rozběh nedokončili, ale mezinárodní federace IAAF je zařadila do finále dodatečně kvůli tomu, že pád jejich běžce způsobil člen keňské štafety.

 

David Gray, Reuters

Čtyřnásobný paralympijský vítěz Pistorius dnes marně na druhé předávce čekal na kolík, který mu měl donést Ofentse Mogawane. Ten však zhruba 90 metrů před koncem druhého úseku po kolizi s Keňanem Vincentem Kiluem upadl a s poraněným ramenem nemohl pokračovat ani symbolicky.

Jihoafričané následně podali protest, s kterým uspěli. "Jihoafrický tým postoupí do finále, i když nedokončil svůj běh, protože byl vážně postižen incidentem s Keňou," odůvodnila IAAF rozhodnutí. Jihoafričané tak poběží páteční finále v deváté dráze.

Pistorius na rozdíl od rozběhu na loňském mistrovství světa štafetu nerozbíhal, protože mezinárodní federace oznámila, že může startovat i na jiném úseku. Předtím se IAAF obávala, že pokud by běžel s ostatními "v balíku", mohl by někomu svými protézami ublížit. Jihoafričané loni získali na MS stříbro, Pistorius však ve finále neběžel.

Pistorius závodil na olympijských hrách jako první atlet s amputovanýma nohama v historii a v běhu na 400 m postoupil do semifinále. Celkově obsadil 23. místo.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..