Rubriky:

Atletika

Pivo, oštěp, rock and roll. Ultras dorazili na tři skupiny

9. srpna 2012 21:20 - Londýn

Všechny nejbližší a nejdůležitější osoby má česká oštěpařka Barbora Špotáková včera na olympijském stadiónu v Londýně, když usiluje o obhajobu zlata z Pekingu 2008. Dorazili rodiče, přítel, bratr i členové jejího fanklubu.

 

Radek Malina (Londýn), Právo

„Já byl v Londýně s předstihem, ostatní dorazili rozdělení na tři skupiny," vyprávěl Lukáš Novotný, životní partner Špotákové. Maminka Lída s bratrem oštěpařky Daliborem v noci před závodem, otec české hvězdy František s fyzioterapeutkou Simonou ráno v den obhajoby, v průběhu dne pak pankáči z Jablonce, kde se světová rekordmanka narodila, a ubytovali se nedaleko olympijského parku v kempu, aby měli blízko na stadión.

Právě v hlavě jejich šéfa Kykyrýka se zrodil nápad na originální trička pro londýnskou olympiádu. Na zádech je v barvách české státní vlajky vyveden nápis pivo, oštěp, rockenroll, na hrudi pak obřími písmeny Bára doplněné slovy Ultras London 2012. „Šlo vlastně o obnovení nápadu z mistrovství světa v Berlíně před třemi lety, kde jsme měli trička jen s Bářiným jménem. Teď jsme edici trošku vylepšili," smáli se nejvěrnější fanoušci oštěpařky.

Lidé si je chtěli fotit

„V metru nás zastavovali lidé a chtěli si nás fotit. Nejen Češi, ale i Angličané. Trička je hodně zaujala," vyprávěl bratr oštěpařky Dalibor. „Viděli jsme Hyde Park a taky dva puby," smála se fyzioterapeutka Simona. „Všude je tisíce fanoušků. Potkali jsme i mnoho českých, kteří nám vyjadřovali podporu," říkal František Špoták. „Přirovnal bych to ke spartakiádě, ale to bych Londýnu křivdil, protože vše je skvěle zorganizované a perfektně funguje. I cesta od narvaného metra do olympijského parku," chválil organizátory her Špoták senior.

Všichni u Lukáše, přítele české oštěpařky, zjišťovali předzávodní rozpoložení své oblíbenkyně. „Byla v pohodě," uklidňoval je. „Jsem strašně nervózní. Poprvé a naposledy jsem vyrazila na takhle velké závody. Doma dceru doprovázím všude, ale do Londýna není tak dlouhá cesta a já ji chtěla podpořit na místě," vyprávěla maminka Báry Špotákové.

Všichni se potkali v Českém domě v centru Londýna. „Taky jsme potkali basketbalistky a Zuzku Hejnovou. Je super, že dosáhla na medaili," vyprávěli čerstvé zážitky a doufali v oslavy prvního místa závodu končícího po uzávěrce vydání. „Ať to dopadne jakkoliv, ale zlatá je nejlepší," burcovali další české fanoušky cestou na tribuny.

Radek Malina (Londýn), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..