České běžkyně jsou na OH ve finále čtvrtkařské štafety

Londýn

Běžkyně Denisa Rosolová, Zuzana Bergrová, Jitka Bartoničková a Zuzana Hejnová se probojovaly na olympijských hrách do finále štafety na 4x400 metrů. Ve druhém semifinálovém běhu skončily čtvrté a přímý postup ze třetího místa jim sice unikl, dosažený čas 3:26,20 minuty však poslal bronzové kvarteto z mistrovství Evropy v Helsinkách do bojů o medaile.

Běžkyně Zuzana Hejnová

Finišmanka Hejnová, která v Londýně získala bronz na 400 metrů překážek, marně stíhala olympijskou vítězku z Pekingu a stříbrnou z letošních her Christine Ohuruoguovou. Na čtvrté pozici ale byla česká štafeta v cíli o devět setin dříve než Nigerijky na stejné příčce v prvním semifinále.

Suverénně nejrychlejší byly Američanky, které v běhu s českými atletkami dosáhly i s náhradnicemi v sestavě výkonu 3:22,09. Druhý čas zaběhly Rusky a třetí byly domácí reprezentantky, které česká čtveřice těsně porazila v boji o bronz na nedávném evropském šampionátu. Tam chyběla Britkám Ohuruoguová.