Rubriky:

Atletika

Pistorius je rád, že se s Londýnem rozloučil ve finále

11. srpna 2012 11:54 - Londýn

Jihoafrický běžec Oscar Pistorius sice jako první handicapovaný sportovec startující pod pěti kruhy načerpal mnoho zážitků v individuálním závodě, tím nejnezapomenutelnějším pro něj ale zůstane páteční start ve finálovém běhu na 4x400 metrů. I navzdory tomu, že štafetu dovedl jako finišman do cíle až na posledním klasifikovaném, osmém místě.

 

David Gray, Reuters

Jihoafričané původně neměli v pátek startovat, protože nedokončili rozběh. Mezinárodní federace IAAF je ale dodatečně do finále zařadila kvůli tomu, že pád jejich běžce způsobil člen keňské štafety. "Možnost skončit tady svůj závod dnes a ne už o den před tím, to je splněný sen," uvedl Pistorius.

Sportovec, který má amputované obě dolní končetiny a startuje s karbonovými protézami, si finiš před 80 tisíci fanoušky užil. "Celý tento zážitek byl úžasný. Nastoupit do olympijského finále je víc, než v co jsem kdy mohl doufat," pochvaloval si pětadvacetiletý atlet.

Prostředí her prý o dost překonalo jeho představy. "Když bych sečetl všechny pozitivní věci, které jsem očekával, musel bych to vynásobit deseti, abych se přiblížil realitě. A pořád bych nebyl blízko," řekl.

Jedno z největších požehnání

Pistorius má kvůli protézám pomalejší starty, a tak ho potěšilo, že díky novému pravidlu mohl běžet jiný než úvodní úsek. Když se na něj však v pátek dostalo, kvůli náskoku soupeřů už nemohl pomýšlet na to, že by JAR dovedl k medaili.

Kolečko si i tak užil, jako kdyby bylo vítězné. "Po tom čtvrtečním rozběhu mi připadá, že každý výsledek dnes je dobrý. Tento týden byl pro mě jedním z největších požehnání. Moc jsem se toho naučil a spousta sportovců mě inspirovala," prozradil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..