Rubriky:

Češi

Češi v Pekingu

27. července 2008 19:58

Představujeme členy českého výběru pro XXIX. letní olympijské hry. Vedení ČOV akreditovalo v čínské metropoli Pekingu celkem 134 sportovců, o osm méně než při posledních hrách v Aténách. I s doprovodem čítá letošní výprava více než 230 lidí. V Pekingu budou startovat čeští reprezentanti v 19 sportovních odvětvích.

ATLETIKA (29)
Jaroslav Bába (výška), Kateřina Baďurová (tyč), Roman Bílek (chůze), Věra Cechlová (disk), Romana Dubnova (výška), Rudolf Götz (400 m), Zuzana Hejnová (400 m překážek), Jakub Holuša (800 m), Štěpán Janáček (tyč), Tomáš Janků (výška), Jarmila Klimešová (oštěp), Jan Kudlička (tyč), Lenka Ledvinová (kladivo), Jan Marcell (disk), Lukáš Melich (kladivo), Lukáš Milo (100 m), Roman Novotný (dálka), Stanislav Sajdok (110 m překážek), Zuzana Schindlerová (chůze), Petr Stehlík (koule), Iva Straková (výška), Petr Svoboda (110 m překážek), Denisa Ščerbová (dálka), Roman Šebrle (desetiboj), Martina Šestáková (trojskok), Lucie Škrobáková (100 m překážek), Barbora Špotáková (oštěp), Vítězslav Veselý (oštěp), Jiří Vojtík (200 m)
BASKETBAL (12)
Kateřina Elhotová, Michala Hartigová, Romana Hejdová, Petra Kulichová, Hana Machová, Markéta Mokrošová, Miloslava Svobodová, Edita Šujanová, Michaela Uhrová, Ivana Večeřová, Jana Veselá, Eva Vítečková
BADMINTON (2)
Petr Koukal (dvouhra), Kristína Ludíková (dvouhra)
CYKLISTIKA - BIKROS (2)
Jana Horáková, Michal Prokop
CYKLISTIKA - DRÁHA (6)
Tomáš Bábek (olympijský sprint), Milan Kadlec (bodovací závod, bodovací závod dvojic), Alois Kaňkovský (bodovací závod dvojic), Lada Kozlíková (bodovací závod), Adam Ptáčník (olympijský sprint), Denis Špička (olympijský sprint)
CYKLISTIKA - HORSKÁ KOLA (2)
Tereza Huříková, Jaroslav Kulhavý
CYKLISTIKA - SILNICE (2)
Petr Benčík (závod s hrom. startem), Roman Kreuziger (závod s hrom. startem)
JACHTING (4)
Martin Trčka (třída Laser), Michael Maier (třída Finn), Lenka Šmídová (třída 470), Lenka Mrzílková (třída 470)
JEZDECTVÍ (1)
Jaroslav Hatla (všestrannost)
JUDO (2)
Pavel Petřikov (kategorie do 60 kg), Jaromír Ježek (kategorie do 73 kg)
KANOISTIKA - RYCHLOSTNÍ (2)
Jana Blahová (K2 500 m), Michala Mrůzková (K2 500 m)
KANOISTIKA - VODNÍ SLALOM (5)
Štěpánka Hilgertová (K1), Vavřinec Hradílek (K1), Stanislav Ježek (C1), Ondřej Štěpánek (C2), Jaroslav Volf (C2)
LUKOSTŘELBA (1)
Martin Bulíř, Barbora Horáčková
MODERNÍ PĚTIBOJ (3 + náhradník)
Libor Capalini, Lucie Grolichová, Michal Michalík (náhradník), David Svoboda
PLAVÁNÍ - BAZÉNOVÉ (8)
Tomáš Fučík, Jiří Jedlička, Sandra Kazíková, Petra Klosová, Jana Klusáčková, Michal Rubáček, Květoslav Svoboda, Martin Verner
PLAVÁNÍ - DÁLKOVÉ (2)
Jana Pechanová, Rostislav Vítek
PLAVÁNÍ - SYNCHRONIZOVANÉ (2)
Soňa Bernardová, Alžběta Dufková
SPORTOVNÍ GYMNASTIKA (2)
Martin Konečný, Kristýna Pálešová
SPORTOVNÍ GYMNASTIKA - TRAMPOLÍNA (1)
Lenka Honzáková
SPORTOVNÍ STŘELBA (13)
Kateřina Emmons (vzduchová puška, sportovní malorážka 3x20), Václav Haman (libovolná malorážka 3x40, vzduchová puška), Tomáš Jeřábek (libovolná malorážka 60 vleže a 3x40), Pavla Kalná (vzduchová puška), David Kostelecký (trap), Lenka Marušková (vzduchová pistole, sportovní pistole), Michaela Musilová (vzduchová pistole, sportovní pistole), Martin Podhráský (rychlopalná pistole), Martin Strnad (rychlopalná pistole), Jan Sychra (skeet), Adéla Sýkorová (sportovní malorážka 3x20), Martin Tenk (libovolná pistole), Miroslav Varga (libovolná malorážka 60 vleže)
STOLNÍ TENIS (2)
Dana Hadačová (dvouhra), Petr Korbel (dvouhra)
TENIS (11)
Iveta Benešová (dvouhra, čtyřhra), Tomáš Berdych (dvouhra, čtyřhra), Martin Damm (čtyřhra), Petra Kvitová (dvouhra, čtyřhra), Ivo Minář (dvouhra), Lucie Šafářová (dvouhra, čtyřhra), Radek Štěpánek (dvouhra, čtyřhra), Nicole Vaidišová (dvouhra, čtyřhra), Jiří Vaněk (dvouhra), Pavel Vízner (čtyřhra), Klára Zakopalová (dvouhra)
TRIATLON (3)
Vendula Frintová, Filip Ospalý, Lenka Zemanová
VESLOVÁNÍ (14 + 2 náhradníci)
Jitka Antošová (dvojskif), Milan Bruncvík (čtyřka bez kormidelníka), Milan Doleček (párová čtyřka), Jakub Friedberger (náhradník), Jan Gruber (čtyřka bez kormidelníka), Jakub Hanák (párová čtyřka), Michal Horváth (čtyřka bez kormidelníka), Václav Chalupa (dvojka bez kormidelníka), David Jirka (párová čtyřka), Tomáš Karas (náhradník), Miroslava Knapková (skif), Jakub Makovička (dvojka bez kormidelníka), Karel Neffe (čtyřka bez kormidelníka), Ondřej Synek (skif), Gabriela Vařeková (dvojskif), Petr Vitásek (párová čtyřka)
VZPÍRÁNÍ (1)
Libor Wälzer (kategorie do 105 kg)
ZÁPAS (1)
Marek Švec (kategorie do 96 kg)

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..