Rubriky:

Češi

Basketbalistky si vyzkoušely tajené signály

30. července 2008 08:31 - PRAHA

Rostoucí formu před cestou do Pekingu potvrdily české basketbalistky, když v předposledním testu na olympijské hry porazily v úterý v Opavě rozdílem 37 bodů Bulharsko. Ve středu tam se stejným soupeřem v 17.30 h sehrají olympijskou generálku.

„Děvčata si vyzkoušela nacvičené herní varianty a došlo i na signály, které minulý týden nemohla použít na turnaji v Moskvě proti Španělkám, protože je potkáme v Pekingu hned ve skupině. Šlo především o útočné kombinace proti osobní obraně,“ říkal trenér Jan Bobrovský, který dal rovnoměrně příležitost všem dvanácti hráčkám kádru.

Nejlepší střelkyní českého týmu byla Eva Vítečková s 16 body. Dobře fungovala i souhra Hany Machové s Janou Veselou. „Utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou a zejména ve třetí čtvrtině se dařila koncovka i proměnlivý způsob obrany,“ doplnil kouč.

Olympijská příprava podle něj probíhá podle očekávání. „Z podoby toho moskevského turnaje jsem sice původně nebyl zrovna nadšen, ale nakonec myslím pomohl hodně sebevědomí hráček. Předvedly tam naprosto vyrovnané zápasy s domácími Ruskami i Španělkami a bezpečně přehrály Izrael, přičemž výsledky nejsou momentálně až tak důležité,“ uvažoval Bobrovský.

„Jsem přesvědčen, že se bude výkonnost družstva ještě zvyšovat. Teď hlavně potřebujeme, aby se holky dostaly do pohody. V Opavě budou trénovat do čtvrtečního poledne, potom dostanou tři dny volno a v pondělí se už letí do Pekingu,“ přiblížil reprezentační trenér.

kez, Právo

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..