Rubriky:

Češi

Skeetař Sychra si poveze na střelnici tři přání

30. července 2008 08:34 - PRAHA

Skeetař Jan Sychra odletí ve čtvrtek už na svou třetí olympiádu a přiznává, že pro vystoupení na pekingské střelnici má tři postupná přání.

 

PRÁVO

„Tím prvním je dobrý výsledek, řekněme 122 nebo 123 bodů. Samozřejmě bych ale bral i lepší. Když se zadaří, tak bych chtěl do finále, už to by byl velký úspěch. No a když už bych tam byl, tak třetím přáním je medaile. Mám ve sbírce cenné kovy z mistrovství světa i Evropy, i ty zlaté, ale olympijský mezi nimi chybí. Moc bych ho chtěl,“ líčí Sychra.

Zatím je jeho olympijským maximem aténské deváté místo, pouhý bod od finále... „Tohle mrzí vždycky nejvíc, když stojíte jen takový krůček od úspěchu. Je to horší, než když prohrajete třeba o pět bodů. Ten jediný bod člověku hlodá v hlavě. Hledáte, který terč ulétl a nemusel, kde byla největší chyba,“ řekl nejlepší český střelec v brokové disciplíně, v níž před osmi lety vybojoval Málek stříbro.

Dolaďoval na jihu

Účast v Pekingu si Sychra vystřílel loni na mistrovství Evropy v Granadě. Na letošním evropském šampionátu v Nikósii ho potkal nečekaný problém. „Dostal jsem pásový opar, ale závod dostřílel. Skončil jsem devátý, zase těsně za finále. Jako tým jsme si odvezli stříbro, takže jsem měl radost z medaile a dobrý vnitřní pocit, že jsem situaci ustál a klukům to nakonec nezkazil,“ oddechl si.

Týden před odletem do Číny se připravoval v Českých Budějovicích. „Bylo to takové dolaďovací soustředění. Teď už se balím a střílím v Hradci Králové, jen abych se udržel v provozní teplotě,“ tvrdil a střelnici v Pekingu, kterou si vyzkoušel při dubnovém SP, označil za hodně těžkou. „Je taková šedivá a hned za střelištěm chodí diváci, což je nezvyklé. Stříleli jsme na flešové terče, které po zásahu vypustí červený prášek, a to dělalo problém hlavně při dvojstřelu,“ dodal český brokař.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..