Rubriky:

Češi

Bikrosař Prokop: Raději bych na OH smog než vysoké teploty

30. července 2008 14:50 - PRAHA

Českému jezdci na BMX Michalu Prokopovi vrcholí příprava na Peking, kde se sedmadvacetiletý cyklista při olympijské premiéře bikrosu pokusí získat cenný kov. „Olympijský závod bude hodně těžký, jelikož na start se postaví 32 nejlepších borců z celého světa,“ řekl Prokop na středeční tiskové konferenci.

 

MTBS/Petr Bureš

Prokopa, stejně tak jako ostatní sportovce z celého světa, děsí v Pekingu počasí. Vysoké teploty, nadměrná vlhkost a všudypřítomný smog. „Raději bych smog, než vysoké teploty. Když bude méně smogu, tak pronikne na zem více slunečního záření a tím pádem bude vyšší teplota. To je nejen pro mě horší varianta, než ta se smogem,“ nechal se slyšet Prokop.

Český reprezentant ví, co ho v Pekingu čeká. „Už jsem byl v Číně dvakrát a zjistil jsem, že na aklimatizaci je potřeba měsíc nebo dva, proto tam přijedu těsně před závodem, odzávodím si to a zase odjedu,“ nastínil délku svého pobytu v čínské metropoli dvojnásobný mistr světa ve fourcrossu a pokračoval: „Bude to hodně těžké a náročné. Na start se postaví 32 nejlepších borců z celého světa.“

Techniku bude ladit v Praze a ve Švýcarsku

Prokop má za sebou část přípravy. Ve středu v noci se vrátil z desetidenního soustředění v nizozemském Alkmaaru, kde absolvoval tréninkové dávky na dráze. „Potřeboval jsem odjezdit to, co jsme si s trenérem naplánovali,“ doplnil.

„Nyní budu v Praze ladit techniku a v pondělí odjíždím do Švýcarska, kde je replika olympijské dráhy, a kde budu také několik dní trénovat. Nebude to pro mě ale nic nového. Trať znám dokonale, už jsem na ní několikrát jezdil,“ poznamenal sedmadvacetiletý Prokop, který ve švýcarském Aigle bude už pouze ladit formu a navykat si na startovní pahorek.

Prokopovu přípravu na olympijský start drobně ovlivnilo zranění ramene, které si přivodil při květnovém MS v bikrosu v čínském Tchaj-jüan. „Zranil jsem se při tréninku na závod a odneslo to rameno. Musel jsem zůstat několik dní doma, ale naštěstí se to dalo rychle dohromady,“ přiblížil týdenní výpadek jezdec, který je jednou z českých medailových nadějí. Tlak na svoji osobu si však zatím nepřipouští. „Asi to na mě padne až tam. Hlavně si to chci ale užít,“ řekl na závěr Prokop.

Jan Cícha, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..