Rubriky:

Češi

Mezi stovkou nejzajímavějších sportovců OH podle Time je i Šebrle

4. srpna 2008 09:49 - NEW YORK/PEKING

Světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle se dostal na osmé místo mezi stovkou sportovců, které podle časopisu Time stojí za to sledovat během olympijských her v Pekingu. Nejvýše v pořadí, které magazín o víkendu zveřejnil na svých internetových stránkách, je americký basketbalista LeBron James.

Za hvězdou NBA následují v žebříčku jednačtyřicetiletá plavkyně Dara Torresová a její kolega z reprezentace USA Michael Phelps, který chce v Pekingu získat osm zlatých medailí. Na čtvrtém místě Time uvádí čínského překážkáře Liou Sianga a na pátém jeho slavného krajana basketbalistu Jao Minga.

Šestou příčku drží americká sprinterka Allyson Felixová, sedmou teprve šestnáctiletá americká gymnastka Shawn Johnsonová a osmý je Šebrle, který je v přehledu jediným českým zástupcem. Do desítky nejsledovanějších olympioniků se dostali ještě čínská závodnice ve skocích do vody Kuo Ťing-ťing a americký sprinter Tyson Gay.

Žádný ze slovenských sportovců se do výběru, v němž pochopitelně dominují američtí sportovci, nedostal.

Jako zajímavost Time uvádí ve čtvrté desítce svého přehledu trojici amerických sourozenců Marka, Dianu a Stevena Lopezovy, kteří budou zápasit v taekwondu. Stanou se tak teprve druhou sourozeneckou trojicí, která na LOH soutěží ve stejném sportu - a první od roku 1904, kdy v gymnastice nastoupili tři američtí bratři.

Zaznamenává také britského skokana do vody Toma Daleyho, kterému bude přesně čtrnáct let a 81 dnů, až se připraví k olympijskému skoku z desetimetrové výšky. Drobný kluk měřící 156 centimetrů, vážící 47 kilogramů a nosící rovnátka na zubech je nejmladším britským olympionikem za posledních 48 let. "O olympiádě jsem vždycky snil, ale myslel jsem, že se na ni dostanu až v roce 2012," řekl novinářům Daley, který se ve dvanácti letech stal britským šampionem a o rok později vyhrál mistrovství Evropy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..