Pro sportovního gymnastu Konečného olympiáda skončila

PEKING

Sobotní kvalifikace byla pro sportovního gymnastu Martina Konečného posledním vystoupením na olympijských hrách v Pekingu. Český reprezentant odcvičil podle předpokladů jen na koni našíř a na hrazdě a skončil hluboko v poli poražených.

Bronzový medailista v prostných z mistrovství Evropy 2006 se na poslední chvíli před startem olympiády zotavil ze zranění kolena. Zvládl dvě sestavy, ale i na oblíbené hrazdě skončil až na 73. místě. Lépe dopadla jeho sestava na koni našíř, kde obsadil 58. pozici.

Stejně jako Konečný dopadl obhájce olympijského zlata v prostných Kyle Shewfelt. Kanadský gymnasta, který si loni přivodil zlomeniny v obou kolenech a léčil se několik měsíců, neprošel kvalifikací.

V ní se nejlépe předvedl úřadující mistr světa ve víceboji Jang Wej, jenž se dostal rovněž do finálové osmičky na dvou nářadích. Číňané mají nejlepší součet i v soutěži družstev.