Rubriky:

Češi

Martin Damm s Pavlem Víznerem odjedou zklamaní

13. srpna 2008 17:48 - PEKING

Tenisté Martin Damm s Pavlem Víznerem jsou služebně nejstarší českou deblovou dvojicí a v Pekingu hráli ve stínu slavnějších krajanů. Ale nakonec na olympijských kurtech vydrželi nejdéle, i když to bylo jen souhrou časového harmonogramu zápasů. Po výhře v úvodním kole nad srbskou dvojicí Djokovič - Zimonjič se jim ve středu postavili do cesty Poláci Mariusz Fyrstenberg a Marcin Matkowski, kteří jsou v žebříčku těsně nad nimi.

 

Karel Felt, Právo

V prvním setu je ale čeští tenisoví veteráni rozprášili 6:1 a ve druhém vedli 5:3. Navíc Damm podával na vítězství. Jenže přišel zlom. Poláci jeho podání vyhráli a set dovedli do stavu 6:6 a tie-breaku, v němž Češi prohráli 3:7. Poslední set byl úžasnou bitvou, v níž byli čeští hráči lepší, ale Poláci obětavější, a v těsných míčích šťastnější. V závěru, kdy už docházely české dvojici síly, jí Poláci sebrali podání, takže bez dvou minut tříhodinová bitva skončila z pohledu Čechů prohrou ve třetím setu 5:7.

„Měli jsme to krásně rozehrané. Za stavu 5:3 ve druhém setu chyběly k vítězství dva míčky. Bohužel takový je tenis, někdy je to právě o těch dvou míčích, které ztratíte a nakonec kvůli nim i celý zápas. Ztráta servisu udělala z utkání drama se špatným koncem pro nás. Je to naše chyba, že jsme ztratili podání. Ale opravdu jsme celý zápas bojovali. Bohužel i takový je sport,“ říkal smutně šestatřicetiletý Martin Damm.

Program je šíleně nabitý

„Tahle prohra mrzí hrozně moc. Takový zápas se nemá pouštět. Začali jsme výborně, byla to jasná záležitost. I když se to ve druhém setu zvrtlo, ještě ve třetím jsme měli šance, byli jsme lepší, ale bohužel se to nepodařilo. Nad smolnými míči jsme nemohli přemýšlet, to bychom se brzy rozsypali. Máme dost zkušeností, takže se tím nedáme ovlivnit. Vždyť kolikrát stačí jeden míč a zápas se zase otočí. Šance na to byly, ale my jsme je nedokázali využít. Při tom v úterý byli Djokovič se Zimonjičem mnohem těžšími soupeři,“ dodal ještě o dva roky starší Pavel Vízner.

Velké ambice si Damm s Víznerem nedělali. Spíš čekali, co z turnaje vzejde. „Především jsme neznali los, ale pochopitelně jsme se chtěli dostat co nejdál a nebudu tvrdit, že jsme v koutku duše nesnili o medaili. Překvapilo nás, že pořadatelé nepoužili při nasazování deblový žebříček a přednost dostali singlisté, takže jsme hned dostali Srby. Po vítězství nad nimi jsme si říkali, že to je dobrý začátek. Při tom jsme končili v půl druhé ráno a do postele jsme se dostali až před půl pátou. Moc jsme toho nenaspali, program je tu šíleně nabitý,“ konstatoval Martin Damm s tím, že Poláky letos třikrát porazili, že do zápasu šli jako favorité a věřili si. „Pak by to možná bylo i na tu medaili,“ litoval Damm.

Olympiáda v Londýně? To už by bylo trochu trapné...

Dopadlo to jinak. Tím ale život nekončí... „Teď budeme pár dní doma a pak poletíme na US Open. Po něm nás čeká domácí liga a halové turnaje v Evropě,“ řekl k nejbližším plánům Vízner. Při slovech o olympiádě v Londýně se oba jen zasmáli... „To je fakt, ale pro mne už je to daleko. Podívám se v televizi a budu fandit našim nástupcům,“ smál se Vízner.

„V našem věku už by to bylo trochu trapné. Budeme rádi, když ještě dva roky vydržíme. Málo lidí je schopných hrát v tomto věku na světové úrovni a my jsme hrdí  na to, co jsme dokázali. Na Londýn se také rád podívám nebo tam pojedu jako trenér či vedoucí. Hlavně, aby se našli mladí, kteří to převezmou po nás,“ přál si Damm.

Karel Felt (Peking), Právo

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..