Rubriky:

Češi

Trenér Mohout o Volfících nepochyboval

15. srpna 2008 19:30 - PEKING

Na domácích závodech si proti věčným soupeřům Jirasovi s Máderem vyjeli olympijskou nominaci, ale pak jakoby na deblkanoisty Volfa se Štěpánkem padla kletba. Na mistrovství Evropy v Polsku po dlouhé době na velkém závodě minuli branku, ani na domácí trati při Světovém poháru v Praze zrovna nezářili. Přesto v Pekingu získali olympijské stříbro.

Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem sami dumali, jestli v přípravě neudělali něco špatně. Ale trenér Ondřej Mohout jim stále věřil. „Vůbec jsem nepochyboval, protože vím, že jsou dobří. Spíš šlo o to, aby o tom moc nepřemýšleli,“ nastínil trenér psychologickou taktiku, kterou uplatňoval na své elitní svěřence.

Rozhovor s českými reprezentanty najdete zde.

Věřil jim i včera při jejich dosud životním závodě. „Kluci věděli, že medaile je hodně nablízku, takže bylo důležité se nepodělat a nic nezkazit,“ říkal. Volf se Štěpánkem ale zvládli i druhou jízdu téměř bezchybně.

Mohout, stejně jako jeho svěřenci, hned po dojezdu viděl, že medaili mají jistou a už jen netrpělivě sledoval, jak si povedou přemožitelé českého páru z prvního kola, slovenští bratři Hochschonerovi. „Páni Hochschornerové? Před nimi klobouk dolů, titul je ve správných rukou,“ vysekl pochvalu na adresu trojnásobných olympijských vítězů.

On-line reportáž z vodního slalomu najdete zde.

Mohout přitom málem závod vůbec nemohl sledovat. Měl akreditaci jen na polovinu her, neboť s odložením finále nemohl počítat. Její platnost mu končila v pátek v poledne. „Ale nakonec mi ji nechali, pan Hrdina z Českého olympijského výboru to zařídil. Jen nevím, co udělali s tím člověkem, který ji měl dostat po mně,“ usmíval se spokojený trenér a už mohl v klidu přemýšlet nad způsobem medailových oslav.

První příležitost byla hned v noci v letadle při cestě přes Istanbul. „Ale tam asi ne. Tedy aspoň klukům jsem řekl, že do letadla je tahat nebudu,“ pobaveně líčil Mohout. „Navíc mám vyzkoušeno, že v letadle se neslaví, protože tam je mi pak vždycky strašně špatně,“ smál se.

Michal Osoba (Peking), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..