Mrzílková se Šmídovou vyhrály rozjížďku a jsou před finále šesté

ČCHING-TAO

Jachtařky Lenka Mrzílková s Lenkou Šmídovou se před finálovou rozjížďkou olympijské regaty vrátily do hry o medaile. České reprezentantky vyhrály sobotní závěrečnou jízdu, jež zakončila desetidílnou základní část soutěže ve třídě 470, a posunuly se na průběžné šesté místo.

Před pondělní rozjížďkou o medaile mají Mrzílková se Šmídovou, která v Aténách 2004 získala stříbro v individuální střídě Evropa, na kontě 69 bodů a na bronzovou pozici ztrácejí jedenáct bodů. Ve finálové jízdě startuje deset posádek a jejich umístění se boduje dvojnásobně.

Mrzílková se Šmídovou si připsaly dnešním vítězstvím v 10. rozjížďce své suverénně nejlepší umístění v Čching-tao, dosud nejlépe byly čtvrté hned v úvodním dnu soutěže. Za vítězstvím míří australská posádka Elise Rechichiová, Tessa Parkinsonová, jež vede o 18 bodů.

Stejně jako v minulých dnech nedovolil jachtařům absolvovat kompletní program slabý vítr. Odpadly tak obě plánované medailové jízdy tříd Finn a Yngling, jež byly přeloženy na sobotu.

Pouze jednu rozjížďku zvládli odjet jachtaři ve třídě Laser, po pěti jízdách je Martin Trčka na 33. místě.