Rubriky:

Češi

Kozlíková se nechala dojet, Špička útok Poláka nezachytil

16. srpna 2008 12:36 - PEKING

Cyklistka Lada Kozlíková přijela na pekingský velodrom především s cílem umístit se co nejlépe v bodovacím závodě. Sobotní stíhačku jela jen pro zahřátí.

„Vůbec jsem se na ni speciálně nepřipravovala. Trénink jsme zaměřili na bodovací závod. Absolvovala jsem spurty, ale pracovala jsem i na tempařské průpravě. Až v Pekingu jsem si říkala, že jsem mohla pro stíhačku udělat víc. Jenže to už bylo pozdě,“ říkala s lítostí po porážce s Houvenaghelovou z Británie, která ji dojela a odsunula na definitivní osmou pozici.

„Kdybych se na stíhačku připravovala, mohlo to být lepší. Takhle jsem osmá. Moje soupeřka se specializuje na tuhle disciplínu. Na ní jsem prostě neměla, ale to, že mne dojela, samozřejmě mrzí hodně,“ přiznala.

Na vychvalovaném pekingském oválu nevidí nic až tak mimořádného. „Patří k těm rychlejším, ale nic extrémního to není. Určitě je pěkný, ale jestli mi sedne, to řeknu až po pondělním bodovacím závodě,“ dodala nejrychlejší Češka na cyklistických oválech.

Zklamaný byl i český dráhař Denis Špička po keirinu. V prvním kole skončil až čtvrtý, daleko od postupových pozic. „Nechal jsem se zavřít a už jsem nezachytil nástup Brita Edgara. Pořád je tu naděje postoupit z opravy,“ přál si. Ta však zhasla v rozhodujícím spurtu, který těsně prohrál s Polákem Kuczynskim, jehož nástup nezachytil. „Jsem zklamaný, ale sám ze sebe. Poláka jsem před dvěma měsíci na závodech hladce porazil, teď jsem na něj najednou neměl,“ přiznal.

 

Karel Felt (Peking), Právo

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..