Cyklista Ptáčník nepostoupil o čtyři tisíciny z kvalifikace sprintu

PEKING

O čtyři setiny sekundy unikl dráhovému cyklistovi Adamu Ptáčníkovi postup do čtvrtfinále sprintu na olympijských hrách v Pekingu. Český reprezentant v neděli dosáhl v jízdě na 200 metrů s letmým startem času 10,569 a těsně zaostal za Rusem Denisem Dmitrijevem, který obsadil v kvalifikaci poslední postupové 18. místo.

Nejlepší čas zajel Brit Chris Hoy, který výkonem 9,815 sekundy překonal dvanáct let starý olympijský rekord Australana Garyho Neiwanda z Atlanty. Neiwandův čas pokořili ještě další čtyři jezdci. Hoy už v Pekingu vyhrál keirin a týmový sprint.

Velká smůla potkala nizozemského cyklistu Nikiho Terpstru, který měl cestou z olympijské vesnice na ovál na kole nehodu, při níž si zlomil obě ruce. Ve stíhacím družstvu jej nahradil Jens Mouris a nizozemské kvarteto postoupilo z šestého místa v kvalifikaci, kterou vyhráli Britové.