Diskařka Cechlová skončila na olympiádě pátá

Páté místo obsadila diskařka Věra Cechlová na olympijských hrách a postarala se o dosud nejlepší výsledek českých atletů v Pekingu. V pondělním finále hodila česká reprezentantka 61,75 metru, od bronzové medaile ji dělilo 84 centimetrů. Soutěž vyhrála Američanka Stephanie Brownová-Traftonová, díky které mají Spojené státy olympijské zlato v disku žen poprvé od roku 1932.

Cechlová si oproti aténské olympiádě pohoršila o jedno místo. "Strašně mě mrzí, že jsem nevyužila šanci," komentovala devětadvacetiletá vrhačka fakt, že na medaili stačil výkon 62,59. Česká atletka letos dokázala hodit 63,10, její osobní rekord z roku 2003 má hodnotu 67,71.

OLYMPIÁDA ON-LINE NA SPORT.CZ
Sledujte aktuální dění na OH v Pekingu!

Ve finále Cechlová překonala třikrát hranici 61 metrů. Ke svému letošnímu maximu, které by jí zajistilo bronzovou medaili, se však nepřiblížila. Po neplatném úvodním pokusu hodila 61,08, i tímto výkonem by obsadila páté místo. V páté sérii se bronzová medailistka z mistrovství světa v Helsinkách 2005 zlepšila na 61,75 a posledním pokusem se k tomuto výkonu znovu přiblížila (61,66).

V rozhazování se jí dařilo

V rozhazování se jí přitom dařilo a cítila se dobře. "Ale pak jsem nezvládla emoce. Místo abych házela uvolněně a rychlost stupňovala, šla jsem do toho po hlavě," uvedla. V očích se jí leskly slzy. "Moc jsem chtěla vyhrát, navíc když vím, kolik na to stačilo," dodala.

Soutěž vůbec nevyšla jedné z favoritek Rumunce Nicoletě Grasuové. Druhá žena letošních světových tabulek a bývalá vicemistryně světa skončila ve finále na posledním dvanáctém místě. Jednička letošní sezony Ruska Darja Piščalnikovová v Pekingu chyběla kvůli podezření z dopingu.