Rubriky:

LOH 2012

Veslařská a bruslařská federace jsou podezřelé ze střetu zájmů

30. října 2010 11:20 - BERLÍN

Etická komise Mezinárodního olympijského výboru prošetřuje, zda se Mezinárodní bruslařská unie ISU a Mezinárodní veslařská federace FISA nedopustily střetu zájmů. Obě organizace uzavřely sponzorské smlouvy s korejskými společnostmi Korean Airlines a Samsung, což by je mohlo ovlivnit ve prospěch Pchjongčchangu při volbě pořadatele zimních olympijských her v roce 2018.

 

Jerry Lampen, Reuters

Šéfové obou mezinárodních federací jsou členy Mezinárodního olympijského výboru a budou v červenci příštího roku hlasovat při volbě pořadatelského města. V ní bude Pchjongčchangu konkurovat Mnichov a francouzské Annecy.

Podle agentury AP je vážnější situace bruslařské federace ISU, protože výkonný ředitel Korean Airlines Čo Jang-ho je navíc šéfem kandidatury Pchjongčchangu. "Nikdy jsme s ním osobně nejednali. Nikdo z naší federace, ani já, ani generální ředitel, ani viceprezident," uvedl prezident ISU Ottavio Cinquanta. "Jsme přesvědčení, že jsme nic špatného neudělali. jednali jsme s firmou, to je všechno," řekl v rozhovoru pro agenturu AP.

ČTK

Zrušit


Časová osa: LOH 2012

Filtr článků - LOH 2012


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..