Vjezd do tunelu pod kanálem La Manche už zdobí olympijské kruhy

20. prosince 2011 08:42 - LONDÝN

Olympijské kruhy a nápis "London 2012" zdobí od úterý vjezd do tunelu pod kanálem La Manche na francouzské straně v Coquelles, nedaleko Calais. Budou tak vyprovázet fanoušky na cestě na letní hry, jelikož se očekává, že ti budou v hojném počtu využívat rychlovlak k cestě do Británie.

 

Locog, ČTK/AP

"Návštěvníkům kruhy vdechnou při cestě z kontinentu do Londýna atmosféru olympijských her a budou demonstrovat fakt, že jsme připraveni svátek sportu uspořádat," řekl předseda organizačního výboru Sebastian Coe.

Proslavené logo, které v roce 1913 navrhl baron Pierre de Coubertin, je na zdi tunelu vysoké téměř deset metrů a široké 4,6 metru. Bylo vyrobeno v Lille a na zeď ho upevnilo pět horolezců během dvou nocí. Slavnostního odhalení kruhů se zúčastnil mimo jiné trojskokanský světový rekordman Jonathan Edwards.

Oceňují Francii

Odborníci oceňují, že Francie souhlasila s instalováním kruhů na své straně tunelu. Paříž totiž byla v roce 2005 favoritem volby letních olympijských her pro rok 2012, ale při hlasování v Singapuru prohrála právě s Londýnem.

ČTK

Časová osa: LOH 2012

Filtr článků - LOH 2012


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..