Rubriky:

Cyklistika

Hladíková skončila v rozřazovací jízdě desátá, Labounková jedenáctá

8. srpna 2012 17:31 - Londýn

Bikrosařky Aneta Hladíková a Romana Labounková obsadily na olympijských hrách v Londýně v jízdách o nasazení 10. a 11. místo a v pátek pojedou ve stejném semifinále. Nejrychlejší ženou dnešního klání se stala vítězka Světového poháru Caroline Buchananová z Austrálie.

 

Radek Petrášek, ČTK/AP

Buchananová zvládla 430 metrů dlouhou trať v čase 38,434 vteřiny, zatímco Hladíková potřebovala na její zvládnutí 40,846 a Labounková, limitovaná zavázaným ramenem z dopoledního pádu, ještě o čtvrt vteřiny déle.

"Na startu jsem byla docela nervózní, proto nebyl moc dobrý, ale zbytek jízdy se mi docela povedl. Akorát v cílové rovince jsem skočila poměrně vysoko na druhém skoku, to mě mohlo zpomalit, ale celkový pocit z jízdy je dobrý," řekla Hladíková.

Labounková spadla v tréninku na druhém skoku po startu a před závodní jízdou z něj měla trochu obavy. "Myslím ale, že se mi to povedlo skočit dobře," oddechla si v cíli. "Rameno mám trochu naražený, ale necítím to, na dráze mě to neomezuje. Jela jsem naplno, ale nebylo to úplně dobrý, pár chyb jsem udělala," řekla.

Vyřazení nehrozilo

Kvalifikace na olympiádě měla výhodu, že nehrozilo vyřazení a jelo se jen o nasazení do jízd. "Takže to je důležitý jen pro výběr lepší dráhy na startu, což jsou tady ty vnitřní do první zatáčky. Jezdci na začátku mají v tomhle výhodu," řekla Labounková.

V semifinále se šestnáctičlenné startovní pole rozdělí na dvě osmičky a obě Češky pojedou společně. Za soupeřky budou mít i druhou a třetí závodnici rozřazovacích jízd - Novozélanďanku Sarah Walkerovou a Kolumbijku Marianu Pajónovou.

Po kvalifikaci mají bikrosařky den volna, což není obvyklé, ale pro Labounkovou je po pádu vítaný. "Většinou jezdíme hned, ale aspoň si trošku odpočinu, cítím se unavená psychicky. Uvidím se s rodiči a kamarády," plánovala.

Obě české závodnice by pak rády postoupily do finále. "Tam je možné úplně všechno. Jede nás osm najednou a jednu jízdu," řekla Labounková. Hladíková, letos nejlépe sedmá v závodu Světového poháru, se mezi přímé medailové naděje nepočítala. "Nejsem tak velký optimista, ale když už bych se dostala do finále, což by byl úspěch, tak bych o medaile chtěla jet," řekla s helmou v ruce.

Semifinále se pojede v rámci obou osmičlenných skupin na celkem tři jízdy. Kvarteto nejlepších z každé skupiny při součtu výsledků těchto jízd postoupí do finále, kde o medailích rozhodne už pouze jediná jízda.

Ve stejné fázi soutěže mezi muži, kde nemá český bikros zastoupení, byl nejrychlejší Nizozemec Raymon van der Biezen. Na trati, která je oproti té určené ženám o 40 metrů delší, dojel do cíle v čase 37,779 a byl o více než 0,4 sekundy rychlejší než druhý Joris Daudet z Francie. Startovní pole mužů čítá 32 jezdců, kteří pojedou ve čtvrtek ještě čtvrtfinále.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..