Rubriky:

Míčové sporty

Kubala s Benešem na olympijském písku padli po boji se Španěly

29. července 2012 12:05 - Londýn

Plážoví volejbalisté Petr Beneš s Přemyslem Kubalou prohráli ve svém prvním vystoupení na olympijském turnaji ve skupině B se Španěly Herrerou a Gavirou 0:2 na sety (23:25, 16:21). Čeští "veteráni", nejstarší dvojice olympijského turnaje, neproměnili v prvním setu tři setboly.

Osmatřicetiletý Kubala s o rok mladším Benešem, který měl krátce před vrcholem kariéry problémy s koleny i horečku, začali proti Španělům výborně. Po většinu úvodní sady byli o bod až dva ve vedení a jako první se za stavu 20:18 dostali k setbolu. Nevyužili však ani další dva, zato Španělé svůj třetí setbol ano. Gavira namířil servis přesně mezi oba české volejbalisty a před zadní čáru.

"Gavirův servis zápas rozhodl. Získal jím klíčové body," řekl Beneš. Čeští matadoři vzdorovali mladším Španělům i ve druhé sadě, ale Benešovi docházely síly. Závěrečná pasáž druhé sady už Kubalovi s Benešem nevyšla, Španělům po třech letošních výhrách poprvé podlehli a po 41 minutách si do skupiny B připsali porážku.

"Byl jsem nemocný a pořád nejsem stoprocentně fit," přiznal Beneš, který dobíral antibiotika ještě v Londýně. O postup budou bojovat proti Japoncům Asahimu se Širatorim a americkým obhájcům zlata Rogersovi s Dalhausserem. "Musíme Japonce porazit. Není jiná možnost," dodal polař českého páru, kvůli jehož zdravotním problémům vynechali Češi poslední turnaj v Klagenfurtu a byli bez finální herní přípravy.

Letní olympijské hry v Londýně:
Plážový volejbal:
Muži:
Skupina B: Herrera, Gavira (11-Šp.) - Beneš, Kubala (14-ČR) 2:0 (23, 16).
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..