Rubriky:

Míčové sporty

VIDEO: Krach, fraška. Španělé v šoku, olympijský triumf do sbírky nepřidají

30. července 2012 07:31 - Newcastle

Z ostudy kabát si ušila na olympijských hrách v Londýně fotbalová reprezentace Španělska. Tým ze země úřadujících mistrů světa i Evropy nedokázal navázat na úspěchy seniorské reprezentace, která od roku 2008 sbírá samé úspěchy, a po dvou porážkách ve skupině může na medaili zapomenout. "Olympijská fraška," vynesla nekompromisní verdikt internetová verze deníku AS. "Krach," připojil se další list Marca.

 

Nigel Roddis, Reuters

"Asi si umíte představit, jak jsme všichni zklamaní. Je mi to líto, když vidím smutnit tak pracovité chlapce. Na olympiádu jsme byli připravení výborně a hráli tady také dobře... Jediné, co mi chybělo, byly góly. Ale jsme prostě ze hry venku. A jako trenéři musíme analyzovat, proč se tak stalo," řekl kouč Luis Milla, který bude pod neúspěchem a jedním z největších překvapení historie olympijských fotbalových turnajů podepsaný. "Ale v neděli jsme si zasloužili vyhrát," prohlásil Milla.

Millův tým loni suverénně ovládl mistrovství Evropy jednadvacítek v Dánsku, kde porazil i český tým. Nejvyšší ambice měli Španělé i nyní. Zvlášť poté, co sílu mužstva ještě měly zvednout příchody novopečených mistrů Evropy Jordiho Alby, Juana Maty a Javiho Martíneze. V brance stál David de Gea z Manchesteru United a Španělsko se tak mohlo opřít o silnou sestavu.

Olympijský titul je ale v "prachu". "Možná mělo vliv, jaký na nás byl tlak po velkých úspěších reprezentace. Na druhou stranu jsme tady měli mnoho hráčů, kteří toho už mají mnoho za sebou a hrají na té nejvyšší úrovni," přemítal Milla.

Neunesli tíhu okamžiku

Španělé jako by proti Hondurasu neunesli tíhu okamžiku. Rozhodčí jim ukázal sedm žlutých karet, jeden ze španělských náhradníků se o poločase v tunelu mezi hřištěm a šatnami pustil do šarvátky s honduraskými hráči.

Pro španělský tým se olympiáda změnila ve zlý sen. Na úvod turnaje prohra s Japonskem 0:1, v neděli totéž s Hondurasem. Hvězdní Španělé, kteří v neděli trefili i břevno, opouštěli hřiště v Newcastlu s nevěřícnými výrazy. A kouč Milla i s křivdou v duši. "Mám pocit, že jsme mohli kopat dvě penalty. Ale o rozhodčích mluvit nebudu," prohlásil Milla.

Neutrální fanoušci, kterým vadily časté debaty Španělů s rozhodčím, v Newcastlu během utkání dávali najevo své sympatie Hondurasu. Středoameričané přitom před čtyřmi lety v Pekingu ve skupině prohráli všechny tři zápasy a i nyní patřili k outsiderům.

"Bylo hezké, když jsme slyšeli skandování z tribun Honduras, Honduras. Divákům děkujeme, toto vítězství patří jim," vzkázal honduraský útočník Jerry Bengtsson, který už v sedmé minutě duel jedinou brankou rozhodl. "Je fakt, že druhý poločas jsme ustáli se štěstím, Španělé měli hodně šancí. Ale zachovali jsme klid, i když pořád hrozili. Byla to každopádně tvrdá práce," líčil Bengtsson.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..