Rubriky:

Míčové sporty

Ostuda! Švýcarský fotbalista Morganella byl za rasismus vyloučen z olympiády

30. července 2012 18:10 - Londýn

Švýcarský fotbalista Michel Morganella si uřízl pořádnou ostudu. Kvůli rasistickým poznámkám na svém twitterovém účtu byl vyloučen z olympijských her. Obránce Palerma urazil Jihokorejce po nedělní prohře 1:2 s výběrem asijské země a vedení švýcarského týmu ho poslalo domů.

 

Alessandro Garofalo, Reuters

Obrázek s komentářem "Chci zničit všechny Jihokorejce, partu mentálně handicapovaných retardů" publikovala švýcarská média, ale účet (at)morgastoss už byl vymazán. Třiadvacetiletému krajnímu bekovi nepomohla ani pozdější omluva a v posledním zápase skupiny s Mexikem si nezahraje.

"Diskriminoval a urazil důstojnost jihokorejského fotbalového týmu stejně jako celého jihokorejského lidu," prohlásil na tiskové konferenci šéf švýcarského olympijského týmu Gian Gilli.

Morganella je druhým olympionikem, který přišel o hry kvůli urážlivým komentářům na Twitteru. Řecko minulý týden vyřadilo trojskokanku Voulu Papachristuovou za kritiku afrických imigrantů.

Mezinárodní olympijský výbor vybídl téměř 11 tisíc účastníků her, aby při komunikaci s fanoušky přes sociální média dodržovali vydané pokyny s předepsanými standardy chování.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..