Brazílie - Nový Zéland 3:0Brazilci znovu nastříleli tři góly, spolu s nimi postupuje Egypt

Londýn

Brazilští fotbalisté i ve třetím utkání na olympijských hrách v Londýně nastříleli tři branky a Nový Zéland zdolali 3:0. S plným bodovým ziskem prošli do čtvrtfinále, kam je ze skupiny C doprovodil Egypt, který si postup zajistil výhrou 3:1 nad Běloruskem. Brazilci si o semifinále zahrají s Hondurasem, další čtvrtfinálové dvojice tvoří Japonsko - Egypt, Mexiko - Senegal a Velká Británie - Korea.

Brazilec Sandro (na zádech) se raduje z gólu se spoluhráči Danilem a Lucasem (vpravo)

O dalším vítězství Brazilců rozhodli dvěma góly v rozmezí šesti minut první půle Danilo a Leandro Damiao, který zužitkoval Sandrův centr. Záložník Tottenhamu Sandro pak sám skóre uzavřel krátce po změně stran, když zužitkoval Marcelův centr z přímého kopu.

Sandro se do statistik zapsal i vyloučením. Čtvrt hodiny před koncem nafilmoval ve vápně pád, dostal druhou žlutou kartu a přijde o čtvrtfinále, protože za vyloučení dostane automaticky trest.

Brazilci, kteří stále čekají na olympijské zlato, se utkají v americkém derby s druhým týmem skupiny D Hondurasem. Ten si postup zajistil bezbrankovou remízou s vítězem skupiny Japonskem.

Turnaj je zatím velkým zklamáním pro evropské celky. Vedle favorizovaného Španělska, které zakončilo olympiádu remízou 0:0 s Marokem a senzačně nevyhrálo ani jedno utkání ve skupině, se předčasně rozloučili i Švýcaři a Bělorusové.

Ve hře už jsou tak pouze domácí Britové, kteří si zajistili postup výhrou 1:0 nad Uruguayí. O jediný gól se zasloužil útočník Chelsea Daniel Sturridge.

Ve střelecké formě pokračuje Senegalec Moussa Konate, který se trefil i ve třetím utkání na turnaji, když zařídil remízu 1:1 se Saúdskou Arabií. Vede tak tabulku střelců se čtyřmi zásahy.