Rubriky:

Míčové sporty

Dvě české beachvolejbalové dvojice v Londýně skončily

2. srpna 2012 23:14 - Londýn

Pro dvě ze tří českých dvojic olympijský turnaj v plážovém volejbalu skončil. Petr Beneš s Přemyslem Kubalou i Lenka Háječková s Hanou Klapalovou ve čtvrtek vypadli v předkole play-off a do osmifinále se v Londýně nedostali.

 

Marcelo Del Pozo, Reuters

Háječková s Klapalovou podlehly Nizozemkám Sophii van Gestelové a Madelein Meppelinkové dvakrát 17:21. Beneš s Kubalou vyhráli v souboji s německým párem Jonathan Erdmann, Kay Matysik první set 21:15, v dalších ale podlehli 19:21 a 13:15.

Přímo do pátečního osmifinále postoupily z druhé pozice ve skupině Markéta Sluková s Kristýnou Kolocovou, jejich soupeřkami budou páté nasazené Brazilky Talita a Maria Antonelliová.

Beneš s Kubalou večer nejprve prohráli s obhájci zlatých medailí Toddem Rogersem a Philem Dalhausserem z USA 0:2. Ve skupině tak obsadili třetí místo a kvůli horší bilanci, která jim nestačila na přímý postup do osmifinále, museli do předkola.

Minimálně třetí příčku a pokračování olympijské cesty zajistila českým reprezentantům už odpolední prohra Japonců Asahiho a Širatoriho, nad nimiž v předchozím programu turnaje zvítězili. Výhrou nad Rogersem a Dalhausserem by si zajistili postup do osmifinále, pomoci jim mohl i získaný set, ale brzy zjistili, že to proti strojově přesným Američanům nepůjde.

"Američani byli nad naše síly, takže jsme nemohli pomýšlet, že bychom s nimi hráli vyrovnanou partii. Zkusili jsme to, ale jejich obrana byla výborná, já jsem nebyl schopen se prosadit proti bloku Dalhaussera," řekl Kubala.

Dalhausser zastavil pět útoků nemilosrdným blokem a českým volejbalistům zřejmě příliš nevyhovovala ani hra pod světly, kterou si v Londýně po dvou dopoledních zápasech vyzkoušeli poprvé. Krok s favority drželi vždy jen na počátku obou setů.

Za necelé dvě hodiny Beneš s Kubalou nastoupili k barážovému utkání s Němci. První set jim vyšel excelentně, ale v koncovce druhé sady poslal Beneš smeč do autu a v tie-breaku už Češi od začátku ztráceli. Odvrátili sice dva mečboly, ale při třetím se míč od rukou blokaře Kubaly odrazil mimo hřiště.

Háječková s Klapalovou s nizozemským párem v obou setech záhy prohrávaly a po porážce v předkole zakončily olympijský turnaj na 17. místě. "Zápas s Nizozemkami neprobíhal dobře, celou dobu jsme dotahovaly a až na servis nefungovalo skoro nic," řekla Klapalová.

Mrzelo ji, že se zápas hrál místo centrkurtu na vedlejší malé "jedničce". "To byla škoda, na tom velkém se hrálo jinak. Ta atmosféra nám možná chyběla, ale oba týmy měly stejné podmínky," dodala.

XXX. letní olympijské hry v Londýně       
Plážový volejbal       
Muži - skupina B:       
Rogers, Dalhausser (2-USA) - Beneš, Kubala (14-ČR) 2:0 (13, 15), Herrera, Gavira (11-Šp.) - Asahi, Širatori (23-Jap) 2:0 (19, 20).      
Konečná tabulka
1. Rogers, Dalhausser 3 3 0 6:1 139:109 6
2. Herrera, Gavira 3 2 1 5:2 139:133 5
3. Beneš, Kubala 3 1 2 2:5 120:128 4
4. Asahi, Širatori 3 0 3 1:6 110:138 3
Muži, play-off - předkolo:       
Erdmann, Matysik (8-Něm.) - Beneš, Kubala 2:1 (-15, 19, 13)  
Ženy, play-off - předkolo:       
Van Gestelová, Meppelinková (20-Niz.) - Háječková, Klapalová (13-ČR) 2:0 (17, 17).      
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..