Švédsko - Maďarsko 27:26Házenkáři Švédska si na OH zahrají o zlato s obhájci z Francie

Házenkáři Švédska porazili v semifinále olympijského turnaje 27:26 Maďarsko a po dvanácti letech si zahrají o zlato, které dosud nezískali. Stříbrní medailisté z her v letech 1992, 1996 a 2000 se v nedělním londýnském finále utkají s šampiony z Pekingu Francouzi, kteří zdolali Chorvatsko 25:22.

Házenkáři Švédska se radují z postupu do finále olympijského turnaje.

Švédové se v závěru prvního poločasu semifinále dostali do čtyřbrankového vedení a po zbytek zápasu povolili Maďarům přiblížit se pouze na rozdíl jedné branky.

Nejlepším střelcem vítězů byl se šesti góly Niclas Ekberg. Maďarům, kteří ve čtvrtfinále vyřadili Island po druhém prodloužení, nepomohlo ani osm branek Gábora Császára.

Francouzi naopak v koncovce Chorvatům unikli až na rozdíl pěti gólů a o jejich postupu nebylo pochyb. Velkou zásluhu na jejich semifinálovém vítězství měl brankář Thierry Omeyer, spoluhráč Filipa Jíchy z bundesligového Kielu, který zneškodnil 19 chorvatských střel.