Rubriky:

Míčové sporty

Korejský fotbalista Pak Čong-U nedostal bronzovou medaili

12. srpna 2012 10:55 - Londýn

Korejský fotbalista Pak Čong-U, který se při oslavách bronzu na olympijských hrách v Londýně vyjádřil nápisem k politickým sporům s Japonskem, nedostal bronzovou medaili. V sobotu na slavnostním vyhlášení ve Wembley chyběl. Korejci v pátek v Cardiffu po výhře právě nad Japonci 2:0 získali vůbec první olympijskou medaili ve fotbale v historii.

 

Paul Hackett, Reuters

Po souboji o první fotbalovou medaili pro Asii pod pěti kruhy od roku 1968 byl Pak Čong-U vyfotografován s nápisem "Tokdo je naše území", čímž se postaral o politický skandál. O neobydlené souostroví, které je rybářskou baštou, se země přou už od roku 1905 a v současné době jsou spravovány korejskou stranou. Korejci jen nazývají Tokdo a Japonci Takešima.

Případ vyšetřuje Mezinárodní olympijský výbor společně s Mezinárodní fotbalovou federací FIFA a korejské výpravě v sobotu doporučily, aby se Pak Čong-U vyhlášení nezúčastnil.

Po finálovém utkání na stadionu ve Wembley, v němž zdolalo Mexiko Brazílii 2:1, si proto bronz převzalo jen sedmnáct korejských fotbalistů. "Věříme, že to nebyl od hráče úmysl. Děláme všechno proto, abychom tento problém vyřešili," omluvila se v oficiálním prohlášení korejská výprava.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..