Rubriky:

Ostatní sporty

Tropy jako na Havaji, rázem průtrž mračen. Olympijské počasí medaili nedostane

24. července 2012 10:53 - Praha/Londýn

Nevyzpytatelné počasí patří k britským ostrovům stejně jako dvoupatrový autobus či Lochneska. A nejinak tomu bude při nadcházejících olympijských hrách v Londýně. Krom tradičního deště ale meteorologové varují sportovce stěhující se do olympijské vesnice: připravte se na tropy!

 

Luke MacGregor, Reuters

Ostrovy totiž po nezvykle deštivém červnu zasáhnou pro změnu největší vedra roku. Meteorologové varovali před teplotami nad 30 stupňů Celsia, což je víc než na polovinu týdne slibovala předpověď pro havajské Honolulu. V závěru týdne má sice vedro opadnout, přípravy na hry i samotné olympijské dění ale mohou pro změnu zkomplikovat náhlé bouřky s deštěm.

„Na jihu země by mělo být tento týden pěkné teplo. V pátek to vypadá na poměrně rozumné teploty, mohou se ale objevit přeháňky, místy velice silné," uvedl mluvčí vládní meteorologické agentury Dan Williams.

Při pátečním slavnostním zahájení XXX. letní olympiády, do nějž oscarový režisér Danny Boyle zakomponoval i umělé mraky s deštěm, tak možná nebude nejmodernější technologie potřeba a typické britské počasí předvede 80 tisícům na Olympijském stadiónu diváků stará dobrá příroda...

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..