Rubriky:

Ostatní sporty

OLYMPIÁDA ON-LINE: Čechům se příliš nedařilo! Bez medaile ale skončil nečekaně i fenomén Phelps

28. července 2012 08:57 - Londýn
(Aktualizováno: 28. července 2012 23:57)

Sportovní fanoušci po celém světě se konečně dočkali. Olympijské hry byly v pátek v noci oficiálně zahájeny a už v sobotu se rozdělovaly první medaile. Ve hře o cenné kovy byli i čeští reprezentanti. První velkou medailovou nadějí ve hře byla obhájkyně olympijského zlata, střelkyně Kateřina Emmons. Ta nakonec brala čtvrté místo.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Sledujte 1. den olympijských her v Londýně on-line ZDE

A české trápení pokračovalo i v dalším průběhu soboty, když hned v prvním kole mužské dvouhry senzačně vypadl tenista Tomáš Berdych s Belgičanem Stevem Darcisem. Berdych prohrál poměrně hladce dvakrát 4:6.

Sérii nezdarů tenistů přerušila až Petra Kvitová. Pro ni měla být Ukrajinka Kateryna Bondarenková soupeřkou na rozehrání, jenže jedna z favoritek turnaje se hodně trápila a postoupila až po třísetové bitvě.

Ani dopoledne to nebylo lepší. Do basketbalového turnaje vstoupily české reprezentantky, ale nevyšel jim podle představ. Svěřenkyně kouče Lubora Blažka tahaly v celém utkání s Čínou za kratší provaz a nakonec podlehly 57:66.

Zklamání museli ale překousnout i další favorité. Bez cenného kovu například zůstal na polohové čtyřstovce americký plavec Michael Phelps, šesti zlatých olympijských medailí z Atén a rekordních osmi z Pekingu. V Londýně dohmátl jako čtvrtý, zvítězil jeho krajan Ryan Lochte. V téže disciplíně žen překonala ve večerním finálovém bloku vítězná Číňanka Jie Š'-wen světový rekord o více než sekundu (4:28,43).

Aktivitou hýřil cyklista Roman Kreuziger, byl i ve zhruba třicetičlenné skupině, která unikla hlavnímu pelotonu. Nejdůležitější okamžik útoku na olympijskou medaili v závěru velmi rychlého závodu však promeškal. I proto nebyl spokojen, i když patnáctým místem výrazně vylepšil svůj výsledek z Pekingu.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..