Rubriky:

Ostatní sporty

Judistka na olympiádě při škrcení omdlela, pak brala bronz

28. července 2012 17:33 - Londýn
(Aktualizováno: 28. července 2012 18:04)

Maďarská judistka Eva Csernoviczká na olympijském tatami v Londýně ztratila na chvíli vědomí. Divákům zatrnulo ve chvíli, kdy ji sevřela při škrcení belgická soupeřka Charlene van Snicková. Maďarka se po chvíli zmátořila, sama z tatami odešla a nakonec vybojovala bronzovou medaili.

 

Toru Hanai, Reuters

Rozhodčí při nepříjemném incidentu čtvrtfinálový zápas v nejlehčí váze do 48 kg hned ukončil a Van Snickovou prohlásil za vítězku. Csernoviczká se později prosadila v opravách a z Londýna si odveze bronz.

První judistická zlata získali Galstjan a Menezesová

Kdo si rozdělil další judistické medaile? V kategorii do 60 kg bral zlato Rus Arsen Galstjan, když ve finále porazil loňského vicemistra světa Japonce Hiroaki Hiraoku. Mezi ženami si pro triumf ve váze do 48 kg došla Brazilka Sarah Menezesová, která si poradila s obhájkyní Alinou Dumitruovou z Rumunska.

Třiadvacetiletý Galstjan zdolal japonského soupeře za 41 vteřin a po evropském zlatu z roku 2009 a světovém bronzu o rok později zaznamenal největší úspěch v kariéře. Třetí místo obsadili dvojnásobný mistr světa Rišod Sobirov z Uzbekistánu a Brazilec Kitadai Felipe.

Osminásobná mistryně Evropy Dumitruová prošla suverénně do finále, jenže v něm nestačila na dvojnásobnou bronzovou medailistkou z mistrovství světa a světovou trojku Menezesovou, které podlehla na wazari. Bronz získala vedle zmiňované Csernoviczké ještě Belgičanka Charline van Snicková.

Judo:
Muži:
Do 60 kg: 1. Galstjan (Rus.), 2. Hiraoka (Jap.), 3. Sobirov (Uzb.) a Kitadai (Braz.), 5. Milous (Fr.) a Verde (It.), 7. Davtjan (Arm.) a Čche Kwang-hjon (Korea).
Ženy:
Do 48 kg: 1. Menezesová (Braz.), 2. Dumitruová (Rum.), 3. Van Snicková (Belg.) a Csernoviczká (Maď.), 5. Fukumiová (Jap.) a Paretová (Arg.), 7. Munchbatová (Uzb.) a Wu Šeng (Čína).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..