Rubriky:

Ostatní sporty

Slováci slaví první olympijskou medaili. Barteková ve skeetu vybojovala bronz

29. července 2012 16:00 - Londýn

Američanka Kimberly Rhodeová je potřetí olympijskou vítězkou v brokové střelbě. Po zlatých medailích v dvojitém trapu z Atén 2004 a Atlanty 1996 byla v Londýně nejlepší na skeetu.

 

Eddie Keogh, Reuters

S propastným odstupem osmi bodů vybojovala stříbro Číňanka Wej Ning, pro slovenskou výpravu získala první medaili na londýnských hrách Danka Barteková. Švagrová českého olympijského vítěze v trapu Davida Kosteleckého porazila v dodatečném rozstřelu o bronz ruskou soupeřku Marinu Bělikovovou.

"Rozstřel jsme dlouhodobě trénovali, věřila jsem si v něm," řekla Barteková slovenským novinářům. Stala se třetí slovenskou olympijskou medailistkou ve střelbě. Puškař Jozef Gönci byl bronzový v Atlantě a Aténách, Zuzana Štefečková stříbrná v trapu posledně v Pekingu. K třetímu místu ale pomohlo Bartekové také štěstí, protože ruská soupeřka minula terč v poslední sérii finále.

"Ženská střelba je specifická, rozhoduje v ní poslední terč. A já jsem doufala, že Ruska může pokazit. Bylo to moje první olympijské finále a myslela jsem si, že ho odstřílím ještě lépe," řekla sedmadvacetiletá střelkyně. Trojnásobná vítězka Světového poháru, majitelka čtyř zlatých medailí z mistrovství Evropy a osmá žena z předchozí olympiády v Pekingu udělala ve finále pět chyb.

To Rhodeová neměla konkurenci a všemi 25 finálovými ranami asfaltové terče rozprášila. Za celou soutěž udělala jedinou chybu v kvalifikaci a součtem 99 zásahů vyrovnala světový rekord, který dosud držely obě zbývající medailistky. Třiatřicetiletá americká brokařka vybojovala medaili už na páté olympiádě za sebou. Vedle tří zlatých má ve sbírce ještě stříbro z předchozích her v Pekingu ze skeetu a bronz ze Sydney 2000 z dvojitého trapu. V této disciplíně už ženy na olympiádě nestřílejí.

Sportovní střelba:
Skeet: 1. Rhodeová (USA) 99 (74+25), 2. Wej Ning (Čína) 91 (68+23), 3. D. Barteková (SR) 90 (70+20/4 v rozstřelu), 4. Bělikovová (Rus.) 90 (69+21/3), 5. Cainerová (It.) 89 (67+22), 6. Wenzelová (Něm.) 89 (68+21).
ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..