Rubriky:

Ostatní sporty

Judista Musil vypadl na OH v prvním zápase, zlato bral Kim Če-pom

31. července 2012 12:08 - Londýn

Korejský judista Kim Če-pom po dvou triumfech na mistrovství světa získal také premiérové olympijské zlato, když v Londýně ve finále kategorie do 81 kilogramů porazil obhájce titulu Němce Oleho Bischofa. Český reprezentanta Jaromír Musil vypadl v druhém kole po prohře na ipon s Moldavanem Sergiem Tomou. Mezi ženami do 63 kilogramů slavila zlato Urška Žolnirová, která získala pro Slovinsko první londýnskou medaili.

 

Milan Malíček, Právo

Musil při své premiéře na hrách vypadl ze soutěže hned po svém prvním utkání. Závodník Sokola Vršovice, který měl v prvním kole volný los, v Londýně skončil mezi poraženými bez umístění.

Musil byl v souboji s Tomou stále v defenzivě. Rozhodčí mu nejprve dali trest za pasivitu, pak ještě na poslední chvíli odvrátil hrozbu iponu, ale minutu a půl před koncem jej už Moldavan povedeným chvatem z výšky hodil na záda a pro Musila olympiáda předčasně skončila.

První zástupce českého juda na OH Jaromír Ježek v pondělí ve váze do 73 kilogramů skončil na děleném devátém místě s bilancí jedné výhry a porážky. Ve čtvrtek se ve váze do 100 kg představí Lukáš Krpálek, největší česká naděje.

Korejec Kim Če-pom potvrdil pověst světové jedničky, i když všechny své souboje musel odbojovat až do konce a vyhrával buď na wazari nebo na juko. V repríze pekingského finále se mu nepovedlo porazit Bischofa před časovým limitem, přestože byl po většinu duelu aktivnější a připsal si dvě juka. Němec však na rozdíl od Pekingu neměl odpověď a tentokrát odešel poražen.

Bronzové medaile získali Rus Ivan Nifontov a Kanaďan Antoine Valois-Fortier, jenž tak napodobil svého trenéra Nicolase Gilla, který pro Kanadu získal poslední olympijskou medaili v judu na hrách v Sydney 2000. Kanada dosud v Londýně brala medaile jen ve skocích do vody.

XXX. letní olympijské hry v Londýně
Judo
Muži:
Do 81 kg: 1. Kim Če-pom (Korea), 2. Bischof (Něm.), 3. Nifontov (Rus.) a Valois-Fortier (Kan.), 5. Nakai (Jap.) a Stevens (USA), 7. Guilheiro (Braz.) a Lucenti (Arg.), ...Musil (ČR) bez umístění.
Ženy:
Do 63 kg: 1. Žolnirová (Slovin.), 2. Sü Li-li (Čína), 3. Uenová (Jap.) a Emaneová (Fr.), 5. Tsedevsurenová (Mong.) a Jong Ta-un (Korea), 7. Schlesingerová (Izr.) a Willeboordseová (Niz.).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..