Rubriky:

Ostatní sporty

Americké gymnastky získaly olympijské zlato v soutěži družstev

31. července 2012 19:47 - Londýn

Sportovní gymnastky USA se staly olympijskými vítězkami v soutěži družstev. Úřadující mistryně světa vyhrály s více než pětibodovým náskokem před Ruskami. Třetí příčku obsadily Rumunky, které odsunuly mimo medailové pozice obhájkyně zlatých medailí Číňanky.

 

Brian Snyder, Reuters

Američanky po vítězství v kvalifikaci potvrzovaly roli favoritek od prvního nářadí. Na přeskoku si vytvořily dvoubodový náskok, který Rusky sice na bradlech stáhly na pouhé čtyři desetiny, ale v dalším průběhu na zámořské gymnastky nestačily.

Američanky výborně zacvičily na kladině a Rusky pak pod tlakem dělaly na tomto nářadí chyby. K závěrečným prostným nastupovaly z favoritek jako první a Američankám zametly cestu ke zlatu. Nejdříve Anastasia Grišinová nezvládla závěr druhé akrobatické řady a pak Ksenia Afansjevová upadla po dvojném saltu schylmo.

Rusky tak v slzách sledovaly, jak uvolněné Američanky cvičí na koberci sestavy, které potvrzují jejich triumf. Alexandra Raismanová, jež celou soutěž uzavřela, se rozplakala štěstím ještě několik sekund před koncem svého vystoupení, po závěrečné akrobatické řadě.

Tým ve složení Raismanová, Gabrielle Douglasová, McKayla Maroneyová, Kyla Rossová a Jordyn Wieberová tak získal pro USA druhé zlaté olympijské medaile v soutěži družstev. Napodobil tak výběr z OH v roce 1996 v Atlantě.

Bronzovou medaili z poslední olympiády obhájily Rumunky, které v souboji o třetí místo porazily o necelé dva body Čínu. Asijský tým byl lepší jen na bradlech, jinak sbíraly vyšší známky Rumunky.

XXX. letní olympijské hry v Londýně:
Sportovní gymnastika:
Ženy:
Družstva - finále: 1. USA (Douglasová, Maroneyová, Raismanová, Rossová, Wieberová) 183,596, 2. Rusko (Afanasjevová, Grišinová, Komovová, Mustafinová, Paseková) 178,530, 3. Rumunsko (Ponorová, Bulimarová, Chelaruová, Izbasaová, Iordacheová) 176,414, 4. Čína 174,430, 5. Kanada 170,804, 6. Británie 170,495, 7. Itálie 167,930, 8. Japonsko 166,646.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..