Rubriky:

Ostatní sporty

V drezuře družstev skončila nejdelší vítězná série na olympiádách

7. srpna 2012 18:07 - Londýn

V Londýně v úterý skončila nejdelší vítězná série v olympijských sportech. Po osmi zlatých medailích nevyhráli drezuru družstev Němci, ale skončili až druzí za domácími jezdci. Británie tak oslavila před 23 tisíci nadšených diváků další triumf po týmovém úspěchu v parkúru.

 

Mike Hutchings, Reuters

Němci v drezuře, jejímž cílem je při prováděných cvicích dosažení maximálního souladu mezi koněm a jezdcem, neprohráli na hrách od Montrealu v roce 1976. Zlatou sérii tehdy začala trojice západního Německa a pokračovala s výjimkou bojkotu her v Moskvě (1980) až do Pekingu před čtyřmi lety.

Jenže do Londýna Němci vyslali tři nováčky a ti byli i se stříbrem spokojeni. Pořadatelské Británii první medaili z drezury v historii zajistili Carl Hester, Laura Bechtolsheimerová a Charlotte Dujardinová. Bronz získalo Nizozemsko.

"Bylo to vybojované stříbro a ne ztracené zlato," prohlásil člen německého svazu jezdectví Klaus Roeser. "Soutěžil tady nejmladší tým, jaký jsme kdy měli. Podali výborný výkon," dodal.

XXX. letní olympijské hry v Londýně
Jezdectví
Drezura - družstva:
1. Británie (Hester/kůň Uthopia, Bechtolsheimerová/Mistral Hojris, Dujardinová/Valegro) 79,979, 2. Německo 78,216, 3. Nizozemsko 77,124, 4. Dánsko 73,846, 5. Švédsko 72,706, 6. USA 72,435, 7. Španělsko 72,287.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..