Rubriky:

Ostatní sporty

Irská boxerka Taylorová získala zlato prakticky doma

9. srpna 2012 19:24 - Londýn

Když boxerka Katie Taylorová získala vytoužené olympijské zlato, irští fanoušci málem radostí zbořili halu. Čtyřnásobná mistryně světa je ve své zemi sportovní celebritou, byla vlajkonoškou irské výpravy při slavnostním zahájení her v Londýně a dnes potvrdila pozici suverénky v kategorii do 60 kilogramů.

 

Damir Sagolj, Reuters

Taylorová je prakticky neporazitelná, vedle čtyř světových má ve sbírce i pět evropských titulů. První získala v osmnácti, o rok později poprvé vyhrála na světové scéně.

Britka Natasha Jonesová, která s ní prohrála v úvodním kole olympijského turnaje, její převahu shrnula stručně. "Mohla bych na ni hodit dřez, možná i autobus, a stejně by to nepomohlo. Je nejlepší," řekla.

Taylorová se přitom nevěnuje jen boxu, ale odskočila si i k fotbalu. Za irský národní tým dokonce odehrála na postu záložnice několik zápasů v kvalifikaci mistrovství světa a Evropy.

Její otec a trenér v jedné osobě Peter Taylor by byl rád, kdyby se po olympiádě na zelený trávník vrátila. "Je to trochu bezpečnější. Boxování obětovala svůj život," poznamenal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..