Rubriky:

Ostatní sporty

Čínský boxer Cou Š'-ming obhájil na OH v Londýně zlato

12. srpna 2012 00:17 - Londýn

Čínský boxer Cou Š'-ming dokázal obhájit na olympijských hrách v Londýně zlato z Pekingu, když ve finále kategorie do 49 kg porazil Thajce Kaea Pongprajúna 13:10. Jednatřicetiletý majitel bronzu i z olympiády v Aténách před osmi roky se stal vůbec prvním zástupcem lehké muší váhy, který pod pěti kruhy triumfoval podruhé za sebou.

 

Damir Sagolj, Reuters

Pongprajún proti výsledku vehementně protestoval, když byl devět sekund před koncem potrestán dvěma body za nedovolený úder a Cou Š'-ming zvýšil náskok. Staronový šampion se zapsal druhým zlatem opět do historie, protože před čtyřmi roky se stal prvním čínským boxerem se zlatou olympijskou medailí.

V kategorii do 91 kg stejně jako v Pekingu měl na dosah zlato Ital Clemente Russo, ale musel se opět spokojit se stříbrným kovem. Nestačil ve finále na Ukrajince Alexandra Usyka, který vyhrál 14:11.

Japonec Rjota Murata ve váze do 75 kg zdolal Brazilce Esquiva Falcaa Florentina a získal pro svou zemi první boxerské zlato po 48 letech. V kategorii do 56 kg slavil před domácím publikem Brit Luke Campbell, který porazil Ira Johna Joea Nevina 14:11.

Ve váze do 54 kg vyhrál Roniel Iglesias Sotolongo, který ukončil osmileté čekání Kuby na zlato. V Pekingu totiž boxerská velmoc poprvé po 40 letech nezískala ani jeden nejcennější kov.

Sotolongo, který na cestě do finále porazil i mistra světa v lehké welterové váze Brazilce Evertona dos Santose Lopese, vyhrál nad Ukrajincem Denisem Berinčikem 22:15. V Pekingu byl Sotolongo jedním ze čtyř kubánských bronzových boxerů.

XXX. letní olympijské hry v Londýně:
Box - muži:
Do 49 kg:
Finále: Cou Š'-ming (Čína) - Pongprajún (Thaj.) 13:10.
Konečné pořadí: 1. Cou Š'-ming (Čína), 2. Pongprajún (Thaj.), 3. Barnes (Ir.) a Ajrapetjan (Rus.), 5. Žakypov (Kaz.), Laišram (Indie), Pehlivan (Tur.) a Aleksandrov (Bulh.).
Do 56 kg:
Finále: Campbell (Brit.) - Nevin (Ir.) 14:11.
Konečné pořadí: 1. Campbell (Brit.), 2. Nevin (Ir.), 3. Alvarez (Kuba) a Šimizu (Jap.), 5. De Jesus (Braz.), Fierro (Mex.), Dalaklijev (Bulh.) a Vádáhí (Alž.).
Do 64 kg:
Finále: Iglesias Sotolongo (Kuba) - Berinčik (Ukr.) 22:15.
Konečné pořadí: 1. Iglesias Sotolongo (Kuba), 2. Berinčik (Ukr.), 3. Mangiacapre (It.) a Urančimeg (Mong.), 5. Rahmov (Uzb.), Jelusinov (Kaz.), Stalker (Brit.) a Horn (Austr.).
Do 75 kg:
Finále: Murata (Jap.) - Falcao (Braz.) 14:13.
Konečné pořadí: 1. Murata (Jap.), 2. Falcao (Braz.), 3. Ogogo (Brit.) a Atojev (Uzb.), 5. Kumar (Indie), Harcsa (Maď.), Härtel (Něm.) a Kilicci (Tur.).
Do 91 kg:
Finále: Usyk (Ukr.) - Russo (It.) 14:11..
Konečné pořadí: 1. Usyk (Ukr.), 2. Russo (It.), 3. Pulev (Bulh.) a Mammadov (Ázerb.), 5. Betěrbijev (Rus.), Peralta (Arg.), Karnějev (Běl.) a Larduet (Kuba).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..