Rubriky:

Ostatní sporty

OLYMPIÁDA ON-LINE: Londýn se loučí s hrami, Kulhavý přidal čtvrté zlato

12. srpna 2012 09:00 - Londýn
(Aktualizováno: 12. srpna 2012 12:42)

Poslední olympijský den přinesl ještě jednu zlatou medaili pro Českou republiku. Čtvrtou zlatou medaili vybojoval v závodě cross country Jaroslav Kulhavý. Moderní pětibojařka Natálie Dianová obsadila při svém prvním startu pod pěti kruhy 22. místo. Na zlatou maratónskou medaili nedosáhl ani jeden z Keňanů, nýbrž Stephen Kiprotich z Ugandy. Finále turnaje basketbalistů podle očekávání vyhráli hvězdní hráči USA, když stejně jako před čtyřmi roky v Pekingu porazili Španělsko.

 

Tim Wimborne, Reuters

Sledujte 16. den olympijských her on-line ZDE

Loňský vítěz Světového poháru neodstartoval nejlépe, ale brzy se protlačil mezi první závodníky. Nejdříve jezdil v pětičlenné skupině, načež se od ostatních oddělili tři nejlepší - Ital Marco Aurelio Fontana, Švýcar Nino Schürter a Jaroslav Kulhavý. V posledním kole odpadl Fontana a o vítězství si to rozdali Schürter s českým závodníkem. Kulhavý se dostal na první příčku v závěrečném kopci a pomyslnou cílovou pásku proťal jako první. Další čeští závodníci Jan Škarnitzl a Ondřej Cink skončili na 12., respektive 14. místě.

V poslední den her byli v akci ještě další dva čeští reprezentanti. Hned brzy ráno se do boje pustila moderní pětibojařka Natálie Dianová, která při prvním startu na olympijských hrách dokončila závod na 22. místě. V pravé poledne našeho času pak startoval maratón, na jehož start se postavil i Jan Kreisinger. Český zástupce skončil na 67. příčce, poslední atletickou disciplínu olympiády vyhrál Stephen Kiprotich z Ugandy.

Ve 22:00 začal závěrečný ceremoniál, při němž českou vlajku přinesla na Olympijksý stadión dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková. Třicáté letní olympijské hry se stávají minulostí, za čtyři roky přivítá nejlepší sportovce světa Rio de Janeiro.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..